ראש העירייה רפי סער צריך 11 מנדטים בכדי ליצור גוש קואליציוני. הקלפים שחילקו לו תושבי כפר סבא בסיבוב הראשון אי אז בתחילת נובמבר, הקנו לו, כזכור רק 3 כאלה, מה שהופך את מלאכת הרכבת הקואליציה למשחק של הורדות ידיים.
1 צפייה בגלריה
פטפוטי קואליציה. סער נותן לקדירה להתבשל
פטפוטי קואליציה. סער נותן לקדירה להתבשל
פטפוטי קואליציה. סער נותן לקדירה להתבשל
צילומים: פרטי, מיכאלה קונטיני, ראובן קפוצ'ינסקי, רמי זרנגר, ליאור פילשטיינר, איתמר רותם
כבר לקראת סוף נובמבר, התקבל הרושם כי סיעת תנופה בראשותו של עו"ד איתן צנעני, שזכתה ב-3 מנדטים, וכן אורן כהן מהליכוד ועדי לוי סקופ מהשכונות הירוקות, הולכים חזק ךקואליציה. עם זאת, לפחות לפי צנעני, גם בגזרתו הדברים אינם סגורים הרמטית. צנעני אמר ל-"מיינט" אתמול (ג'): "אין לי ספק כי אנו נהיה חלק מהקואליציה אולם בשלב זה טרם התקדמו דברים".
כזכור, "הבעיות" העיקרית של סער הן סיעת מרצ בראשות עילאי הרסגור‑הנדין, שזכתה ל-4 מנדטים (הסיעה הגדולה ביותר), סיעת כפר סבא מתקדמת בראשות הדר לביא, שזכתה ל-3 מנדטים. שניהם תמכו במועמדות של יוסי סדבון בסיבוב השני, שרשימתו — כפר סבא בראש — זכתה ל-3 אף היא.
השבוע הודיעו בקול תרועה בעיריית כפר סבא כי סער הורה להחזיר את אירועי "שבתרבות" (הפתיחה ב-2.2.19, את המפגשים צפויה להנחות רינה מצליח), במה שהיה יכול להיתפס כקריצה לציבור החילוני, אגב כך, להרסגור-הנדין. אלא שבפועל לפחות לפי הציטוטים של האחרון, אין במהלך זה אלא דבקותו של סער בעקרונותיו ובהבטחותיו שלו, רחוק מאוד מהתדמית האנטי-חילונית שניסו גורמים במערכת הפוליטית להדביק לו בזמן הבחירות.
ובכל זאת ההערכה היא כי סער ינסה להכניס לקואליציה את מרצ ואת סדבון בסופו של דבר, אך בתמורה יצטרך לתת להם תפקידים בעלי משמעות, מתמטיקה לא פשוטה לאור העובדה שגם דני הרוש (מס' 2 של סער) וגם צנעני צפויים לקבל תפקיד של סגן ראש עירייה בשכר - עובדה שמשאירה רק תפקיד אחד להרסגור-הנדין או לסדבון.
מי שצפויים כנראה למצוא את עצמם מחוץ לקואליציה הם יובל לוי (שהפסיד בסיבוב הראשון וזכה לשני מנדטים בלבד) והדר לביא. כמו כן, לא ברור מה יעשה צביקה צרפתי, ראש העירייה היוצא שזכה למנדט אחד בלבד.
"לא קורה כלום"
"כרגע לא קורה כלום", אומר השבוע עילאי הרסגור‑הנדין. "התקיימה פגישה אחת בין צוות המו"מ לביני, בה הצגתי את הדרישות, אך המו"מ מתנהל על אש מאוד נמוכה. אני מבין כי אצל כולם המצב דומה, כולם מחכים. זו תקופה חסרת תועלת עבור תושבי העיר".
לדברי יוסי סדבון, "הייתה פגישה, וכמו שאר חברי המועצה אני מחכה. אני מעדיף לא להתייחס למו"מ".
מי שנחרצת יותר בדעתה היא הדר לביא: "המו"מ אינו מתקדם כי אין מו"מ. אני אשמח אם תופנה שאלה לראש העירייה בעניין. עיריית הרצליה כבר אישרה תקציבים, וזה אומר שעובדים שם. פה לא ברור מה הסיבה שדברים לא מתקדמים".
האם את רואה את עצמך כחלק מהקואלציה?
"קיבלתי תמיכה אדירה מהציבור ואין סיבה שלא, אני אבחן את האפשרות ברגע שייפנו אליי".