רק לפני כחודש הזדעזענו למראה מספר בני נוער מנתניה ששדדו מבוגרת בת עירנו. עם זאת, נראה שגם אצלנו יש כמה שידם לא טומנת בצלחת. לראיה, כתב אישום הוגש חשוד בן 16 מואשם בכך שפרץ לשורה של בתי עסק באלעד.
לטענת המשטרה, הכפר סבאי החל את מסע הפריצות שלו באלעד בשבת שעברה (ה-15.12), כשפרץ עם שחר לחנות ספרים. הוא גנב משם קופה שהכילה 2,700 שקלים. כשזיהה מצלמת אבטחה במקום, שבר אותה.
הצעיר במהלך הפריצה | צילום: דוברות המשטרההצעיר במהלך הפריצה | צילום: דוברות המשטרה
הצעיר במהלך הפריצה | צילום: דוברות המשטרה
(הצעיר במהלך הפריצה | צילום: דוברות המשטרה)
לאחר מכן, עוד באותו הבוקר, פרץ הנער החשוד לעסק ברחוב רשב"י וגנב ממנו טלפון נייד וכסף מזומן בשווי של כ-2,800 שקל. גם הפעם הוא ריסק את מצלמת האבטחה במקום. מחקירת המשטרה עולה כי זו הייתה הפריצה השנייה של החשוד הכפר סבאי למקום, שכן הוא כבר פרץ לעסק זה ביום שישי ה-7.12, וגנב שלל דומה בשווי אלפי שקלים.
ביום ראשון שעבר (ה-16.12) החליט הנער על שיתוף פעולה עם בן גילו תושב המקום. השניים פרצו לבית עסק ברחוב בני עקיבא. על פי החשד הכפר סבאי אמר לעמיתו: "אני מכיר מקום שיש בו כסף טוב". החשוד הכפר סבאי שבר בבעיטות קיר גבס שחיבר בין המחסן לבית העסק, וביחד הם גנבו 600 שקל. באותו ערב הם פנו לעסק לכלי בית באיזור וגנבו גם משם 300 שקלים.
מחקירת המשטרה עולה כי הכפר סבאי ועמיתו מאלעד, ביחד עם שני חשודים נוספים פרצו גם לסמינר באלעד, אך פריצתם העלתה חרס, על כן המשיכו השניים לגן ילדים ברחוב רבי יהודה הנשיא. הם שברו את חלון הגן וגנבו מצלמה בשווי מאות שקלים.
ביום שני האחרון (17.12) נפסק מסעו של בן ה-16 מכפר סבא לפתע, לאחר שנעצר. עם זאת, האישומים רק החלו להצטבר.
לשוטרת שחקרה אותו, הוא המליץ "לקנות לו סיגריות", לאחר מכן איים על שוטר בתחנה שיישלח אנשים לפגוע בו, ושהוא ידאג שיקרה לו מה שקרה לקצין מודיעין משטרתי שרכבו פוצץ.
מעצרו של החשוד הכפר סבאי והוגשו נגדו 9 אישומים, ביניהם קשירת איומים והפרעה לשוטר, היזק לרכוש במזיד, הסגת גבול פלילית ופריצה לבניין שאינו דירה. ידידו מאלעד הסתפק ב-6 אישומים בלבד.