תושבים בשכונה הירוקה 80 בכפר סבא חתמו על התנגדות לבניית קריית תקשורת בשכונה. מדובר בתוכנית של חברת "תיא תקשורת" בשיתוף פעולה עם העירייה והחברה הכלכלית, במטרה לייעד את השטח שמצפון למרכז המסחרי "דימטרי סנטר", לבניית מכללת תקשורת ואף להעביר את אולפני הרצליה לאותו אזור.
אולפני הרצליה (מימין), קריית התקשורת משמאל | צילומים: דוד שי ויקיפדיה (אולפני הרצליה), אסף פרידמןאולפני הרצליה (מימין), קריית התקשורת משמאל | צילומים: דוד שי ויקיפדיה (אולפני הרצליה), אסף פרידמן
אולפני הרצליה (מימין), קריית התקשורת משמאל | צילומים: דוד שי ויקיפדיה (אולפני הרצליה), אסף פרידמן
(אולפני הרצליה (מימין), קריית התקשורת משמאל | צילומים: דוד שי ויקיפדיה (אולפני הרצליה), אסף פרידמן)
הכל התחיל מתוכנית המתאר שקבעה את תמהיל השכונה הירוקה טרם בנייתה ושהתקבלה בשנת 2006. התוכנית התייחסה ספציפית לחלקה של קצת יותר מ‑12 דונם בבעלות העירייה, שהגדירו לה יעוד ספציפי: מוסדות חינוך, תרבות, נוער וספורט ו\או בתי כנסת ומבנים שישרתו את הציבור. בסעיף ד' לתוכנית גם מפורט כי המגרש יאכלס ספציפית תחנת כיבוי אש חדשה, וכן מוזיאון כיבוי אש ו\או בית ספר מקצועי.
לטענת התושבים, התכנון המקורי היה להקים בשטח חטיבת ביניים שתשרת את תושבי השכונה שמונה כיום למעלה מ-5000 יח"ד, אך זה השתנה בשנת 2016, לאחר שהתקבלה החלטה לאחד את השטח עם שטח פרטי קטן שלצדו, והחלטה מפתיעה לא פחות — לפרסם מכרז למכירת השטח, על מנת להקים שם בית ספר לתקשורת.
תגובת עיריית כפר סבא: "כל התוכניות נבחנות לפי קריטריונים של טובת תושבי העיר וצורכיהם, ואין לקשור בין נושא זה לבין נושא החינוך ובניית מוסדות חינוך חדשים".
הכתבה המלאה תפורסם במוסף סוף השבוע של ידיעות השרון