עשרות פקחים המתינו אתמול והיום (רביעי-חמישי) בכניסות ובדרכים המובילות לבתי הספר. המטרה: אכיפה מוגברת נגד רכיבה לא חוקית של תלמידים על אופניים חשמליים. למרות האזהרות המקדימות נרשמו עשרות דוחות וילדים עוכבו עד להגעת הוריהם.
מבצע אכיפה בבית ספר 'המעיין' | צילום: גיל רוטשילדמבצע אכיפה בבית ספר 'המעיין' | צילום: גיל רוטשילד
מבצע אכיפה בבית ספר 'המעיין' | צילום: גיל רוטשילד
(מבצע אכיפה בבית ספר 'המעיין' | צילום: גיל רוטשילד)
לפי ההערכות, ברחובות ראשון לציון נעים כ-5000 אופניים חשמליים, על רבים מהם רוכבים בני נוער. חלקם באופן לא חוקי, מאחר והחוק מתיר רכיבה על אופניים חשמליים רק מגיל 16.
במבצע שנערך ביומיים האחרונים התבררה שוב חומרת הבעיה. 21 דוחות נרשמו אתמול (רביעי) ומספר דומה נרשם גם היום. בנוסף מדווחים הפקחים שנרשמו למעלה מעשר התראות, ושני ילדים עוכבו עד להגעת הוריהם למקום.
בני הנוער רוכבים על אופניים חשמליים ללא קסדה (צילום: אור ירוק)בני הנוער רוכבים על אופניים חשמליים ללא קסדה (צילום: אור ירוק)
בני הנוער רוכבים על אופניים חשמליים ללא קסדה (צילום: אור ירוק)
(בני הנוער רוכבים על אופניים חשמליים ללא קסדה (צילום: אור ירוק))
הפקחים הופתעו במיוחד לגלות על אחד האופניים החשמליים רוכב צעיר במיוחד, בן 12 בלבד. גם הוא עוכב עד להגעת הוריו. הקנס על רכיבה מתחת לגיל 16 עומד על 1000 שקלים.
בנוסף חולקו חוברות הסברה לכל מי שהגיע לשערי בית הספר.
"המטרה שלנו לצמצם ככל הניתן שימוש באופניים חשמליים למי שטרם מלאו לו 16 והעלאת המודעות לשימוש באמצעי מיגון כמו קסדה ורכיבה ללא אוזניות", הסביר מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים, ישראל סלע, והוסיף: "אני קורא מפה גם להורים לקחת אחריות ולהקפיד שילדיהם ירכבו על פי הכללים והחוק".