ק' לפני מספר ימים. התלונה שלה טרם טופלה | צילום: איתמר רותםק' לפני מספר ימים. התלונה שלה טרם טופלה | צילום: איתמר רותם
ק' לפני מספר ימים. התלונה שלה טרם טופלה | צילום: איתמר רותם
(ק' לפני מספר ימים. התלונה שלה טרם טופלה | צילום: איתמר רותם)
"ואת נהנית או לא נהנית?". כך שאלה חוקרת במשטרת חדרה את ק' (שמה המלא שמור במערכת), מספר שעות לאחר שהתלוננה על אונס ותקיפה.
בכתבה ובסרטון המצורף מובאת עדותה המפורטת של ק' תושבת חדרה אשר טוענת שהותקפה ונאנסה על ידי בן זוגה לשעבר בבית אליעזר בעיר. מעדותה נשקפת התנהלות בעייתית של משטרת חדרה בנושא. התוקף המוכר למשטרה עדיין חופשי. במשטרה אומרים: הנושא נחקר, הפרטים שהובאו בפני הכתב בפנייה, אינם תואמים את פרטי התלונה ותכניה במדויק.
ק' ו נ' שכרו דירה ביחד בבית אליעזר. הם גרו בה כחודש עד שנפרדו. ק' טוענת ששילמה עבורו חשבונות מים גם מספר חודשים לאחר שעזבה את הדירה. בליל ה11 ליולי החליטה ק' להתייצב בביתה לשעבר (עליו היא עדיין רשומה כשוכרת) כדי לדרוש מנ' את הכסף של חשבונות המים. היא נכנסה דרך החלון וחיכתה לו בדירה. בסביבות חצות חזר הגבר לביתו והופתע לראות את ק' שביקשה את כספה חזרה.
ק' משחזרת את מה שקרה לה – לדבריה – באותו היום: "איך שהוא נכנס לדירה וראה אותי, ישר הוא הוריד לי את הפיג'מה, הוריד לי את התחתונים, אמר לי בטח זיינו אותך כל השבוע, העיף אותי בבעיטה לתוך השיש, ניסיתי להתנגד, זרקתי עליו סכין שהיה על השיש, הוא העיף אותי לספה ופשוט אנס אותי.
"אחרי שהוא גמר הוא ניגב מהבטן. רצתי להתלבש כדי לברוח, בינתיים הוא לקח לי את הטלפון ומחק לי הודעות שהיו לי ממנו בטלפון שלא יהיה לי הוכחות לכלום. הבאתי לו באותו רגע כאפה בראש וניסיתי לקחת את הטלפון שלי ולברוח, אבל זה לא עזר ואז הוא פיצץ אותי במכות, הטיח אותי על הרצפה, התחיל לבעוט לי בראש, הוציא אותי מחוץ לדירה והמשיך לבעוט בי וזרק לי את המפתח של האוטו".
לאחר שק' יצאה מביתו של נ', היא מיד התקשרה למשטרה. בהקלטה המצורפת לסרטון ניתן לשמוע ברקע את נ' צועק לה "אל תתקרבי לפה יותר".
ק' ממשיכה לספר: "הוא יצא עם סכין מהבית, רצתי והתחבאתי ברחוב צדדי בבית אליעזר והתקשרתי שוב למשטרה עד שתגיע ניידת. כשהגיעה הניידת והשוטרים התחילו לחקור אותי ברחוב.
"במקום לקחת אותי לתחנה, שאלו אותי האם אני צריכה אמבולנס, אז אמרתי שלא, כי אין לי כסף לשלם על זה. הם לא הדריכו אותי שאני צריכה לעבור ערכת אונס במידי, שיראו שאנסו אותי. נסעתי אחריהם ולפתע נזכרה השוטרת שהיא לא צילמה אותי, אז היא ביקשה שאעצור בצד ואז באמצע הרחוב, התחילה לצלם את הפגיעות שגרם לי. למה באמצע הרחוב? למה אני צריכה לעבור את המבוכה הזאת? לא יכלה להגיד לי לנסוע איתה לתחנה שנעשה את זה שם? ".
בסביבות 6 בבוקר, מספר שעות לאחר המקרה, התקשרה בלה, חוקרת ממשטרת חדרה- אל ק'. במהלך השיחה שאלה החוקרת את ק' :" זה כן אונס או לא אונס? אמרת לו את לא רוצה?".
ק' ענתה לה: "אמרתי לו אני לא רוצה, זוז ממני, התחלתי לריב איתו מכות על זה. אמרתי לו מסקס אמורים ליהנות לא לסבול". אז שאלה אותה החוקרת: "ומה את?", ק' המופתעת לא הבינה את השאלה והגיבה " ומה אני?" ואז שאלה אותה החוקרת - "את נהנית או לא נהנית?".
רק לקראת 9 בבוקר התקשרה חוקרת אחרת לק' ואמרה לה שהיא חייבת לעזוב את עבודתה באופן מידי ולהגיע לתחנה. "הגעתי לתחנה אחרי שקיבלתי אישור מהמנהלת שלי.
הפציעות של ק' | צילום עצמיהפציעות של ק' | צילום עצמי
הפציעות של ק' | צילום עצמי
(הפציעות של ק' | צילום עצמי)
"חקרו אותי, האשימו אותי שאני תקפתי אותו, לא מאמינים לי שאנסו אותי אפילו לא שואלים אותי יותר מדי על זה, הרוב על התקיפות ובסוף המנהלת שלי הייתה צריכה לחתום עבורי ערבות כדי לשחרר אותי. אותו לא עצרו, אני רק יודעת שהוא הגיע לתחנה בסביבות 13:00 כשאני כבר עזבתי".
למרות שכבר התקלחה, באותו יום הלכה ק' לעשות בדיקת ערכת אונס על דעת עצמה במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. שוטר ממשטרת חדרה הגיע ולקח איתו את תוצאות הבדיקות. מאז התקשרה מספר פעמים ק' למשטרה לשאול היכן התוצאות, אך לטענתה מהמשטרה מעבירים אותה ממדור למדור ואף אחד לא נותן לה תשובה.
ביום שישי ה3.8 ניסתה ק' להתאבד לדבריה, על ידי שתיית כדורים. כוח משטרה שהגיע פינו אותה לשטיפת קיבה.
לק' חשוב להסביר: "הסיבה היחידה שפניתי לתקשורת היא כי אין לי כסף לממן עורך דין שילווה אותי במאבק הזה כנגד המשטרה וכנגד מי שאנס אותי, אין לי מי שידריך אותי איך לפעול בנושא, כל מה שנשאר לי זה לשלוח מכתבים ללשכת מפכ"ל המשטרה ולפנות לתקשורת בתקווה שלחץ ציבורי יגרום למשטרה לבדוק לעומק וביסודיות את טענותיי".
ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה שעדיין מתנהלת בימים אלו, תוך המתנה לקבלת ממצאי בדיקת מעבדה מגורמי חוץ, כאשר בסיומה יועבר תיק החקירה לעיון והחלטת הפרקליטות כמקובל.
"מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, כמו גם אודות נושאים שיש בהם משום פגיעה בצנעת הפרט או סודיות רפואית של קורבן עבירה, זה או אחר.
"עם זאת, למען הסר ספק ועל מנת להעמיד דברים על דיוקם, נבהיר כי הפרטים שהובאו בפני הכתב בפנייה, אינם תואמים את פרטי התלונה ותכניה במדויק, לרבות קיטוע והוצאת דברי שוטרת מהקשרם, עת ערכה בירור משלים טלפוני ולא חקירה, אך כאמור אנו מנועים מלהרחיב בנדון בשלב זה.
"משטרת ישראל תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות וברגישות הנדרשת במטרה להגיע לחקר האמת".