האם תם עידן הקשתות (הקולונדות) ברחוב ויצמן בכפר סבא? הקשתות המפורסמות של רחוב ויצמן, פרי תכנונו של יוסף קולודני, אדריכל העיר בין השנים 1976-1991, הן אחד מסימני ההיכר הבולטים של הרחוב.
הקשתות ברחוב ויצמןהקשתות ברחוב ויצמן
הקשתות ברחוב ויצמן
(צילום: אביהו, ויקפדיה)
קראו גם >>
אלא שנראה כי מסתמנת כוונה לשנות את העיצוב הזה לאחר שלאחרונה אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בכפר סבא לבנות בניין ללא קולונדות. היחיד שהתנגד להחלטה הינו חבר המועצה מסיעת 'כפר סבא מתקדמת' פנחס כהנא.
"אני טוען שמהנדסת העיר נגד קולונדות באופן כללי", הוא אומר, "דרך המבנה הזה היא הביעה את דעתה שעמודי הקולונדות יוצרים בעיה להולכי רגל ומקשים על תכנון מסלולי אופניים".
לדברי פנחס הפסקת הבנייה באופן הזה היא בניגוד לתוכנית בניין עיר (תב"ע) והוא אף פנה בנושא ליועץ המשפטי של העירייה ועדיין ממתין לתגובתו. "רשת השבילים הירוקים בכפר סבא והקולונדות בויצמן הם דמותה של העיר ואיכות החיים בה. כדי לבטל המשך פיתוח קולונדות ברחוב יש לדעתי לקבל הסכמה רחבה של הציבור בעיר. לא נעשתה כל בדיקה או מחקר והציבור לא נשאל על כך".
מעיריית כפר סבא נמסר: ""מדובר בהטעיית ציבור ובמיחזור טענות שקריות שהושמעו בעבר ונדחו על הסף. הקולנדולות לא יבוטלו! ההפך הוא הנכון, במסגרת תוכנית תמ"א 38 ברחוב ויצמן 154, יבוצע קירוי נרחב על הרחוב, המהווה הצללה ומסתור מגשם. הקולנדולות יזכו לפרשנות אדריכלית עדכנית, כפי שקיימת כבר באתרים חדשים לאורך רחוב ויצמן".