מרגש: נחשף כי מנכ"ל אולפנת אמנה בכפר סבא שמעון ארבל ארגן את המפגש האחרון בין עמית בן יגאל ז"ל, חייל גולני שנרצח בפיגוע בשבוע שעבר לבין אביו ברוך בעיצומו של משבר הקורונה.
עמית בן יגאל ז"ל ואביו ברוך במפגש האחרוןעמית בן יגאל ז"ל ואביו ברוך במפגש האחרון
עמית בן יגאל ז"ל ואביו ברוך במפגש האחרון
(צילום: פרטי)
הסיפור המרגש נחשף במליאת הכנסת שעה שאחיו של שמעון מנכ"ל האולפנה, ח"כ משה ארבל, סיפר כיצד הגיעה אליו הפניה וכיצד דאג להשיג אישור מול מפקד הבסיס שארגן את הפגישה בפעם האחרונה.
חבר הכנסת ארבל סיפר במליאת הכנסת, "אחי מנהל אולפנת כפר-סבא. עם משבר הקורונה נאלץ לצמצם כח אדם בבית הספר, אלא שאז ביום חמישי לפני כשבוע וחצי הופיע ברוך בן יגאל מטעם ארגון המורים למנוע את הפיטורים. אחי והוא ישבו יחדיו בבית הספר. ברוך סיפר לו שלא פגש את בנו יחידו הגולנצ'יק כבר עשרות ימים בשל הקורונה ולמרות שהיה אמור לצאת לשבת הוחלט שיישאר בבסיס".
שמעון ארבל, מנכ"ל אולפנת אמנה כפר סבאשמעון ארבל, מנכ"ל אולפנת אמנה כפר סבא
שמעון ארבל, מנכ"ל אולפנת אמנה כפר סבא
(צילום: אתר אמנה כפר סבא)
"ברוך ביקש מאחי להיעזר בי וביקש שאעזור לו מול המח״ט לקבל אישור לבקר את בנו יחידו בשערי הבסיס ליד ג׳נין להביא לו את המאכלים האהובים עליו", הוא שיתף, "במקום לדבר עם המח"ט, סברתי שזה יכול להסתדר ברמת המפקד של עמית. שוחחנו. בכל זאת מדובר באב שזהו בנו יחידו והוא לא ראה אותו כבר עשרות ימים".
ארבל הוסיף ושיחזר, "בקיצור, ניתן האישור שברוך יגיע לבסיס של עמית. ברוך נסע בכל עפולה בכדי למצוא לעמית בדיוק את עוגת הגבינה עם הפירורים שאהב וכשלבסוף מצא אותה עלה לשערי הבסיס באוטו מפוצץ באוכל. זו הייתה הפעם האחרונה שברוך ראה את עמית - עמית נרצח בתחילת השבוע מאבן של מחבל. בשבעה ברוך לא יכל למצוא מילים להודות לי על המפגש האחרון עם בנו יחידו מחמד נפשו".