בתקופה זאת של השנה משיקות חברות הבישום בשמים חדשים במהדורות מוגבלות ואחרות מציעות פרשנות מחודשת לבשמים אייקונים אהובים. הבחירה בבושם לא חייבת להיות מסובכת אבל כדי לעשות זאת בצורה נכונה, יש להקפיד על מספר כללים "בחירת בושם היא דבר כייפי ומרענן ובהשראת תחילת השנה החדשה זה הזמן להתחדש בבושם" אומרת גליה תורן חן, מומחית לבישום ויועצת אסטרטגית למותגי יופי ומנדבת כללי ברזל לבחירת בושם.
לכתבת סטייל בלבדלכתבת סטייל בלבד
לכתבת סטייל בלבד
(לכתבת סטייל בלבד)
בושם הוא בגד - כדי שבושם ירגיש עליך טוב ונכון, הוא צריך לעטוף אותך בניחוחות כמו בגד עם בד נעים. אם אתם מרגישים לא נוח בניחוח מסוים משהו לא עובד שם וכדאי לגוון בבשמים כמו שמחליפים בגדים.
חוש הריח מושפע מהחושים האחרים - תופתעו לגלות כי הריח הוא הקריטריון מספר שלוש בבחירת בושם. עוקפים אותו בסיבוב העיצוב והמותג. אז בפעם הבאה שאתם בוחרים בושם, נסו להשאיר את האוזניים והעיניים בבית. הריח הוא החשוב.
בושם עובד רק על עור נקי ומשומן - בושם לא מחליף מקלחת. לא מתיזים בושם על עור לא רחוץ או חלילה מזיע. תהליך הבישום מתחיל במקלחת שלאחריה נשמן את העור בתחליב, קרם או שמן גוף שיסייעו לאחיזת מולקולות הריח.
בושם צריך להתאים לעונה - ככל שהטמפרטורה עולה, כך דחיסות הבושם יורדת. בעונות החמות מומלץ להשתמש אך ורק בבשמים רעננים שלא יכבידו על האף. טמפרטורה גבוהה מעצימה תווי בישום.
לכתבת סטייל בלבדלכתבת סטייל בלבד
לכתבת סטייל בלבד
(לכתבת סטייל בלבד)
בושם אוהב חברים - אחד הטרנדים החמים בעולם הבישום הוא טרנד הקוקטיילים. מומלץ לבטא את הייחודיות שלכם במיקס אישי של 2-3 בשמים ממשפחות מנוגדות: רענן + פרחוני, ארומטי + עצי.
לבושם אין גיל - למרות זאת כדאי לעדכן את הבשמים שלכם בהתאם להלך הרוח הנח עליכם בכל עשור בחייכם. אל תיצמדו לסטיגמות על בשמים. נסו לנטרל אותם ולהיצמד להעדפות של האף שלכם.