כמה ארוחות צריך לאכול ביום? (צילום: Shutterstock)כמה ארוחות צריך לאכול ביום? (צילום: Shutterstock)
כמה ארוחות צריך לאכול ביום? (צילום: Shutterstock)
עיריית כפר סבא בהובלת המחלקה לקידום הבריאות ולחוסן עירוני פתחה בקמפיין חדש: "המתכון למשפחה בריאה". הקמפיין המדובר כולל מיני אתר ייעודי המרכז את המידע על חשיבות הקשר המשפחתי והדרכים לחיזוקו.
קישור לדף הפייסבוק - עיריית כפר סבא
כמו כן, ניתן להוריד ממנו את משחק הקלפים "לשחק ולהתחבר", ולמצוא בו מתכונים והצעות לארוחת הערב לצד הצעות לפעילות גופנית בבית ובטבע לכל המשפחה. מטרת הפרויקט המדובר היא לקדם את נושא הבריאות והחינוך הגופני בקרב תושבי העיר, כמו גם לעודד את חיזוק המשפחה.
בשיתוף עם דוברות העירייה תפתח בסוף השבוע תחרות ייחודית בדף הפייסבוק העירוני, במסגרתה משפחות מהעיר מוזמנות להעלות תמונות סלפי שלהן בפעילות ערב משותפת הכוללת ארוחת ערב בריאה ולשתף בפוסט שיפורסם. ועדה ייעודית תבחר את המשפחה הזוכה כשהפרס הוא צילום משפחתי בסטודיו מקצועי לצילום. התקנון לתחרות מפורסם באתר העירייה.
את הקמפיין המדובר מלווים סרטונים של משפחות כפר סבאיות שאימצו את הערכים המדוברים. חשוב לציין כי את התכנים באתר כתבו מומחים בתחומי הבריאות והחוסן, ביניהם: פרופ' דן נמט- סגן מנהלת המרכז הרפואי "מאיר" ומנהל מרכז ספורט ובריאות לילדים ולנוער, גלית קאוון- דיאטנית קלינית (Msc) ומומחית בהשמנת ילדים וליאת דותן- פסיכולוגית חינוכית.
צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, "עיריית כפר-סבא מקדמת בריאות בשלוש השנים האחרונות בבתי הספר ובקהילה. המשפחה היא המקום המשמעותי ביותר ליצירת אורח חיים בריא בחיי הילד והמבוגר. על כן אנו משקיעים היום בהנגשה של המידע על חשיבות החוסן המשפחתי דרך זמן משותף הורים וילדים בפעילויות כגון משחקי שיח, משחקי תנועה ובישול ארוחה בריאה לכל המשפחה".
שרון ג'ורג'י, מנהלת המחלקה לקידום הבריאות ולחוסן עירוני, "אורח חיים בריא הוא דרך חיים, דרך שאפשר להתחיל אותה בצעדים פשוטים. האתר שפיתחנו מציע התחלה בצעדים קטנים ביצירת הווי וזמן משפחתי. מזמינה את התושבים להיכנס, לנסות וליהנות".
פרסום ראשוני: 12:20 , 12.02.18