"הפקרה של חצי עיר": תושבים רבים במרכז כפר סבא הופתעו בשבוע שעבר לגלות כי עם פרישתה לגמלאות של רופאת הילדים ד"ר חיה רבינוביץ' מקופת חולים למפרט ברחוב המעפילים בכפר סבא, לא יינתן מענה ללקוחות הקופה בתחום רפואת הילדים במרפאה.
מרפאת למפרט כפר סבא מרפאת למפרט כפר סבא
מרפאת למפרט כפר סבא
(צילום: פרטי)
לדברי דוברות ה'כללית' רבינוביץ' תקבל עצמאית בביתה הנמצא בסמוך לקופה, וקיימות חלופות אחרות בקופות חולים נוספות של הכללית ברחבי העיר. התושבים שקיבלו את הבשורה זועמים על ההחלטה והחלו בהחתמת עצומה עליה חתמו כבר עשרות: "זה פוגע בבריאות ילדינו", אמרו.
תושבת העיר, גלית סלומון: "הובא לידיעתנו דרך הודעת מייל כי החל מ-1.03.20 רופאת הילדים היחידה בקופה, ד"ר חיה רבינוביץ לא תקבל יותר מטופלים במרפאה. במייל שנשלח, ניתנו על ידי ה"כללית" חלופות מגוונות אך לדאבוננו לא ניתנו מענים מספיקים לצרכי התושבים שכן נטל על כלל המרפאות בעיר, שמימלא עמוסות, יהיה כבד מאוד.
"מעציב אותנו שחיסכון כלכלי של ה'כללית' גובר על טובת המטופלים בכלל, ובפרט לאלו שלא ניידים מחוץ למרכז העיר".
במקביל, פתחו לקוחות הקופה בעצומה הקוראת ל'כללית' לחזור בה מההחלטה: "בעקבות פרישתה של ד"ר רבינוביץ' לגמלאות", נכתב בעצומה,. "לא יינתן מענה רפואי על ידי רופא/ת ילדים במרפאה ויינתנו חלופות אחרות כגון טיפול במרפאה עצמאית על ידי ד"ר רבינוביץ : שלושה ימים בשבוע יינתן מענה של שעתיים בלבד בשעות אחר הצהריים ובשאר הימים כארבע שעות בלבד (בוקר וערב). בנוסף תינתן אפשרות למעבר לרופאים מומחים במרכזי בריאות הילד כפר סבא (בירוקה/בגליל/הדרים).
הודעת ה'כללית' ללקוחות הקופההודעת ה'כללית' ללקוחות הקופה
הודעת ה'כללית' ללקוחות הקופה
(צילום: מסך)
"חלופה זו אינה הולמת את צרכי התושבים באזור מרכז העיר. לידיעתנו, מדובר בקופת חולים עם מענה משמעותי לאיזור מרכז העיר, שכרגע יהפכו לנטל על כלל מרפאות העיר (העמוסות ממילא). עומס, משמע לחץ אדיר על הצוותים הרפואיים, המתנה מרובה של ילדים חולים במרפאות ופחות זמינות של תורים. בנוסף, בקרב רופא עצמאי לא ניתנת תמיכה אדמיניסטרטיבית, שירות אחיות ובית מרקחת. מטופלים שלא ניידים יצטרכו להגיע עם הילד/ה החולה בתחבורה ציבורית.
"אנו מתנגדים למהלך זה משום שסגירת השירות שניתן לנו במרפאת למפרט פוגעת בבריאות ילדנו ואיכות חייהם. יש לנו הזכות לקבל שירות מקצועי ואישי באזור מגורנו וכן לדרוש את השירותים שעליהם אנו משלמים במיטב כספנו. לא ייתכן שקופת החולים החזקה בעיר מפקירה חצי מהעיר מסיבות לא ברורות. אנו דורשים לפחות רופא/ת ילדים אחד במרפאת למפרט עם שעות הפעילות שניתנו עד היום".
"הפקרה של חצי עיר""הפקרה של חצי עיר"
"הפקרה של חצי עיר"
(צילום: פרטי)
מדוברת מחוז שרון שומרון של הכללית נמסר: "אנו נמצאים בקשר עם נציגות ההורים בכפר סבא וקשובים לצרכים העולים. בשלב זה ד"ר רבינוביץ' יצאה לפנסיה כחוק, אך ממשיכה לקבל כרופאה עצמאית באזור מרכז העיר כ"ס ובסמוך למרפאת למפרט. לאחר בדיקה נוספת מול ד"ר רבינוביץ' ובהתאם לביקוש התורים, אנו נפעל מולה להרחבת שעות הפעילות, לבוקר אחד נוסף במהלך השבוע.
במקביל, אנו עובדים על פתיחת התורים לתאום דרך האפליקציה ו/או האתר של כללית. הנושא מתופעל ברמה התכנית בשלב זה ואנו נעדכן בסים הטיפול. חשוב לציין כי המטופלים שיבחרו לקבל את השירות במרפאה העצמאית ימשיכו לקבל את כל השירותים הנלווים במרפאת למפרט (משרד, שירותי אחיות ובית מרקחת).
כמו כן, ניתן לקבל שירותי רפואת ילדים מיטביים במרכז בריאות הילד של כללית בכ"ס, במרפאת הגליל ובמרפאה בירוקה. השירותים כוללים את מיטב רופאי הילדים והאחיות, טיפת חלב, שירותי משרד, בית מרקחת ובנוסף גם שיפצנו את מרפאת הגליל לרווחת הילדים.
אנחנו עובדים על שיפור זמינות התורים דרך האינטרנט/ אפליקציה וכן במקביל לייעול המענה הטלפוני במרכז בריאות הילד. מרפאות נוספות בכ"ס, כולל מרפאת הדרים, קפלן ובן גוריון, יכולות גם הן לקלוט מטופלים לקבלת מענה קבוע אצל רופאי הילדים ובטיפת חלב.
בנוסף, הרחבנו את שעות השירות מול מוקד "ביקור רופא" בכפר סבא. החל מה - 1.4.20, בביקור רופא ניתן להתקבל על ידי רופא ילדים, ללא תשלום נוסף או צורך בתאום תור, בימים א'- ה' מהשעה 16:00 ועד 19:00. אנו ממשיכים לפעול כל העת בכדי לשפר את השירות תוך קשר ושקיפות עם הלקוחות שלנו באזור כפר סבא".
לחתימה על העצומה לחצו כאן.