רשלנות רפואית היא סיטואציה שבה צוות שהעניק טיפול מכל סוג (החל מניתוח עד טיפול ברפואה משלימה) התרשל בתפקידו ולא נקט במידת הזהירות הדרושה לביצוע הטיפול או למענק מענה רפואי מתאים. מקרים כאלו ידועים כמקרה רשלנות רפואית וחשוב לטפל בהם בצורה הטובה ביותר.
1 צפייה בגלריה
עורך דין אלי מאור ושות'
עורך דין אלי מאור ושות'
עורך דין אלי מאור ושות'
(צילום: FREEPIK)
בשל הצורך להתמודד עם מה שאירע, לקבל פיצוי ולמצות זכויות רפואיות כלכליות בזמן שעוברים מסע נורא כזה - חשוב שיהיה לצידכם איש מקצוע יעיל - הלא הוא עורך דין רשלנות רפואית. אבל כיצד מתוך מגוון רחב של פרקליטים מוצאים את הטוב ביותר? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לדעת איך בוחרים עורך דין רשלנות רפואית:
מקצועיות וניסיון – יש לא מעט עורכי דין בישראל. למעשה יותר מ-30,000 עורכי דין בשנה עוברים את מבחני הלשכה ומתחילים להתמחות בסוגים שונים של שירותים הקשורים לערכאות המשפטיות. יש עורכי דין שעוסקים בפלילים, יש כאלה שעוסקים בדיני תעבורה ויש מומחים ברשלנות רפואית. במידה ונפגעת אם מרשלנות: חשוב לבחור עורך דין שעוסק בתחום זה ומתמחה בו בלבד. בחירה באדם מקצועי ומיומן תעזור לכם להתמודד עם הסיטואציה החדשה שנוצרה ולמצות את הזכויות מול כל הגופים הדרושים על מנת שתוכלו להתאושש מהמצב הגופני שלכם והמצב החדש. לכן חשוב לבחור משרדי עורכי דין שעוסקים בתחום זה בלבד.
המלצות - כיום קל יותר למצוא המלצות על עורכי דין טובים. בעולם אינטרנטי מתקדם אפשר לחפש המלצות על משפטנים טובים ולבדוק בפורומים שעוסקים במשפט ופסקי דין אודות הצלחות של פרקליטים בתחומים שונים. בין היתר חשוב לחפש המלצות בקרב בני משפחה, חברים ואפילו לקבל המלצות מאנשים שנפגעו כמוכם מרשלנות רפואית.
הצעת מחיר - כידוע, שירות משפטי זה לא דבר זול ומי שצריך עורך דין יצטרך לשלם בדרך כלל סכום לא מועט על השירות. במקרים של רשלנות רפואית מדובר בתביעות נזיקין אשר בדרך כלל מספקות לתובעים לבחור עורך דין שיגבה את שכרו מהסכום שנפסק בבית המשפט לטובת התובע. עורך דין שלא יגבה שכר טרחה יוכל לבקש תשלום של בין 10 אחוזים עד 17 אחוזים מהסכום הפיצויים שיקבע לכם בית המשפט כמו עורך דין נזיקין אלי מאור. כך תוכלו לחסוך בהוצאות משפטיות.
יחס אישי וליווי לאורך כל הדרך – לבסוף יש לשים לב כי אתם מקבלים מעורך הדין יחס אישי וליווי לאורך כל הדרך. כך תבחרו באיש המקצוע הנכון.