"כל חיי אני פועל למען המדינה והחברה הישראלית, ולכן ההסתה נגדי היא מקוממת במיוחד", כך כתב היום עילאי הרסגור-הנדין, יו"ר מרצ בעיר, בפוסט בו הביע את מחאתו נגד הגל הגואה של הסתה נגדו. כל זאת מאז שחבר ליוסי סדבון והביע בו תמיכתו במירוץ לראשות העירייה. בין השאר נכתב נגד הרסגור שהוא "אנטי ציוני". כמו כן, נכתב עליו ברשתות שהוא "מנסה להפיץ שנאה, פחד ופירוד".
עילאי הרסגור (מימין) ורפי סער (משמאל) | צילומים: ליאור פילשטיינר, ראובן קפוצ'ינסקיעילאי הרסגור (מימין) ורפי סער (משמאל) | צילומים: ליאור פילשטיינר, ראובן קפוצ'ינסקי
עילאי הרסגור (מימין) ורפי סער (משמאל) | צילומים: ליאור פילשטיינר, ראובן קפוצ'ינסקי
(עילאי הרסגור (מימין) ורפי סער (משמאל) | צילומים: ליאור פילשטיינר, ראובן קפוצ'ינסקי)
"ביום קשה זה, בו אנו כואבים את מותו של קצין צה"ל שנפל בעזה, עלינו לקבל פרופורציות ולהבין שגם הימין וגם השמאל רוצים שיהיה כאן טוב יותר ויש לקבל את הדעות השונות בסובלנות ובהקשבה", הוסיף הרסגור שהגיש אתמול (א') תלונה במשטרה על ההסתה נגדו.
עם זאת, פה לא נגמר הסיפור. אמש (א') פרסם הרסגור ברשת החברתית מכתב ששלח ליו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, הקושר בין תומכי רפי סער לבין ההסתה נגדו. הרסגור טוען כי מפלגת העבודה התנערה מיפעת קריב בהוד השרון, על הרבה פחות מההסתה לכאורה שמגיעה מכיוון תומכי סער.
ממטה סער נמסר בתגובה: ״אין למטה סער שום קשר לכל הדברים שציין הרסגור. אלו פירות דמיונם הקודח של עילאי וסדבון, שנובעים מתוך לחץ לנוכח מצבם.
"השניים הבינו שהציבור בכפר סבא לא שוכח את מה שעילאי חשף אודות התורמים העבריינים לסדבון בסיבוב הראשון והוא מעוניין לנקות את כפר סבא מהשחיתות״.
ובחזית הנגדית: מי פרסם את הסרטון נגד סער?
אתמול (א') הופץ באפליקציית הווטסאפ סרטון לפיו "רפי סער הופך את הבחירות בכפר סבא למלחמת דת". בסרטון בו נשמע קול הקורא להצביע לסער, מופיעים תמונות של המון חרדי, כשבתפר נראים פניו של סער עם הכיתוב "סכנה" – לא פחות.
במטהו של סער טוענים שהמקור לסרטון הוא המטה של יוסי סדבון, בעוד מהמטה של סדבון קוראים להאשמה זו תעלול בחירות נבזי.
מתוך הסרטון נגד סער | צילום מסךמתוך הסרטון נגד סער | צילום מסך
מתוך הסרטון נגד סער | צילום מסך
(מתוך הסרטון נגד סער | צילום מסך)
ממטהו של רפי סער נמסר בתגובה: "מדובר בסרטון מבית היוצר של יוסי סדבון אשר כל תכליתו לזרוע שנאה והסתה. הסרטון שמלא בדיבה ובלע מקרין יותר על יוצריו מכל דבר. הסרטון לא מייצג את כפר סבא וכולו השחרה. בושה".
מנגד, הגיבו במטה של יוסי סדבון: "ההאשמה כאילו מדובר בסרטון מבית היוצר של סדבון היא עוד תעלול בחירות נבזי של קמפיינרים נואשים שמלבים שנאה מכוונת. לאיש אצלנו אין שום קשר ליצירת סרטון זה".