סדבון (מימין) מול סער. מתכוננים לסיבוב הבא | צילומים: דניאלה קונטיני, באדיבות המטהסדבון (מימין) מול סער. מתכוננים לסיבוב הבא | צילומים: דניאלה קונטיני, באדיבות המטה
סדבון (מימין) מול סער. מתכוננים לסיבוב הבא | צילומים: דניאלה קונטיני, באדיבות המטה
(סדבון (מימין) מול סער. מתכוננים לסיבוב הבא | צילומים: דניאלה קונטיני, באדיבות המטה)
סער: "הגיע הזמן לצאת לדרך חדשה"
רפי סער, המנצח הגדול של הסיבוב הראשון עם 27 אחוזים מהמצביעים ו-3 מנדטים, אמר לאחר הבחירות:
״הגיע הזמן לנתק את השחיתות מהעירייה. כפר סבא נמצאת בצומת דרכים או שהיא תזנק או שהיא חלילה עלולה להידרדר.
"אחרי שנים של הקפאה הגיע הזמן לצאת לדרך חדשה עם הנהגה נקייה, אחראית וישרה, הנהגה עם ניסיון מוניציפלי ויכולת מוכחת שתדע לנווט את הספינה הזאת. אני מביא איתי ניסיון עשיר ועשייה רבה בעמדות מפתח. מהיום הראשון בתפקיד אדע להוציא אל הפועל תכניות ולהוביל את העיר קדימה. בלי שכר לימוד שייפול על התושבים שלנו״
סדבון: "משוכנע שאנצח בסיבוב השני"
יוסי סדבון שעלה מול סער לסיבוב השני לאחר קרב מאתגר ומפתיע על הסיבוב השני מול הדר לביא, כבר מכין את הקרקע לקראת הסיבוב הבא:
"אני מודה לאלפי תושבי כפר סבא שתמכו בי וקורא להם ולכל תושבי העיר לעשות את המאמץ גם ב- 13.11, להגיע לקלפיות ולהצביע עבורי. מה שהיה בסיבוב הראשון זה כבר היסטוריה. כפר סבא אמרה את דברה. הסיבוב השני הוא סיפור חדש לגמרי, נערכנו מראש לאפשרות שהוא יתקיים, ואני משוכנע שאנצח בו".
המטה של סער ביום הבחירות | צילום: אירית גרינברגהמטה של סער ביום הבחירות | צילום: אירית גרינברג
המטה של סער ביום הבחירות | צילום: אירית גרינברג
(המטה של סער ביום הבחירות | צילום: אירית גרינברג)
הדר לביא: "התקדמנו עוד צעד לעבר כפר סבא מתקדמת"
הדר לביא שהייתה הפתעת הבחירות וכמעט שנכנסה לסיבוב השני אמרה לאחר קבלת התוצאות:
"תודה לכל התומכים שבחרו בי, היינו קרובים מאוד. אני מבטיחה לכם, שבמועצת העיר, ביחד עם חברי סיעת 'כפר סבא מתקדמת', נקדם את החזון והתוכניות שלנו ונבטיח מועצת עיר אקטיבית, הנותנת דגש על שקיפות ושיתוף ציבור בעירייה.
"אני מודה לכל אלפי הבוחרים שנתנו בי אמון, תודה שיצאתם מהבית והצבעתם, לכל מאות הפעילים שבלעדיהם זה לא היה קורה, תודה על ההשקעה והתמיכה האין סופית, לצוות הקמפיין שעבד ימים ולילות, לחברי רשימת כפר סבא מתקדמת שהאמינו בחזון המשותף שלנו שכעת עומד להתגשם, ומעל לכל אני מודה לאורון בעלי היקר, שבזכותו הכל הפך לאפשרי ועל כך שצעד איתי לאורך כל הדרך מתוך שליחות וחלום של כפר סבא אחרת".
הדר לביא במטה שלה ביום הבחירות | צילום: אירית גרינברגהדר לביא במטה שלה ביום הבחירות | צילום: אירית גרינברג
הדר לביא במטה שלה ביום הבחירות | צילום: אירית גרינברג
(הדר לביא במטה שלה ביום הבחירות | צילום: אירית גרינברג)
"התקדמנו עוד צעד לעבר כפר סבא מתקדמת ואנו לוקחים על עצמנו את המחויבות לקדם את העיר למקום שבו היא צריכה להיות. אני מזמינה אתכם, כל תושבי כפר סבא, להמשיך ולראות בי כנציגתכם גם במועצה".
צנעני: "בעיר כמו כפר סבא לעלות מ-4,300 ל-6,000 קולות - זה הישג מטורף"
איתן צנעני, שתנופה בהובלתו קיבלה 3 מנדטים והפכה לכוח משמעותי עוד יותר עבור הציבור הדתי בכפר סבא, אמר ל-"מיינט" לאחר קבלת התוצאות:
"מבחינתי, לאחר ניתוח שלי, ההצלחה שלנו נובעת משתי סיבות. הסיבה הראשונה היא ש-5 שנים עבדתי קשה. עבדתי קשה גם ברמה העירונית, ביצעתי פעולות עבור התושבים, וגם ברמה האישית, עזרתי להרבה מאוד אנשים. אנשים פנו אליי לאוזן קשבת. גם ברמה הפרטנית, גם מול העירייה וגם בפתרון בעיות מול משרדי ממשלה. השתדלתי לעזור לאנשים ואנשים ידעו להעריך את זה. בעיר כמו כפר סבא לעלות מ-4,300 קולות ל-6,000 קולות – זה הישג מטורף".
התחושה היא שגם לקחת קולות ממפלגות אחרות.
"אני קיבלתי קולות גם מציונות דתית, גם מהרבה מאוד חרדים וגם מהרבה מאוד מסורתיים, שרוצים פה מסורת".
זו מועצה לא פשוטה עבור ראש העירייה כשייבחר.
"אין ספק. ברור כשראש עירייה מגיע ויש לו שליש מהמועצה אז הרבה יותר קל לו. כאשר מתוך 21 יש לראש העירייה רק 3, אז צריך הרבה יותר סיעות וזה הרבה יותר מורכב. אבל בסופו של יום עד למחצית הראשונה של הקדנציה יהיה לו הרבה יותר קל, בחצי השני כבר יתחילו פזילות החוצה ולחשוב על שיקולים פוליטיים".
הרסגור-הנדין: "תוצאה של עמידה ברורה על עקרונותינו"
עילאי הרסגור הנדין, שסיעתו הפכה לגדולה ביותר במועצה, עם 4 מנדטים, אמר:
"מסתמן שמרצ כפר סבא בראשותי תהיה הסיעה הגדולה ביותר במועצת העיר. זוהי הבעת אמון ברורה בדרך שהובלתי ביחד עם פליאה קטנר במהלך הקדנציה האחרונה. הספידו אותנו כל כך הרבה פעמים, תקפו וחבטו. במהלך מערכת הבחירות היתה גם הסתה פרועה שחרגה בהרבה מהתחום העירוני. אך הוכח שוב שהבוחרים תומכים בדרכנו יותר מאשר דרכה של כל סיעה אחרת. זוהי התוצאה של עמידה ברורה על עקרונותינו - גם בקואליציה וגם באופוזיציה. בבחירות הכל כך מפוצלות שהתקיימו עם כל כך הרבה רשימות וכספים שנשפכו אני גאה מאוד בהישג הזה.
"אמשיך לשרת את תושבי כפר סבא ממועצת העיר ואפעל בכל כוחי למען עיר חופשית ופלורליסטית תחת ראש העירייה שיבחר".