שני אגפים חדשים (צילום: איתמר רותם) שני אגפים חדשים (צילום: איתמר רותם)
שני אגפים חדשים (צילום: איתמר רותם)
( שני אגפים חדשים (צילום: איתמר רותם))
כחודש וחצי לאחר שאושר תקציב העירייה, החליטו בהנהלת העירייה להביא להמלצת חברי ועדת הכספים ולאחר מכן לאישור חברי מועצה הקמת שני אגפים חדשים, אגף נוער ואגף חדשנות וקיימות בשווי של מאות אלפי שקלים.
"מדובר ביוזמה לפני מספר שנים", מספרים לנו פקידים בכירים בעירייה, "לה אחראים מי שבעצם מנהלים את העירייה בפועל: יו"ר החברה הכלכלית, אלעד קנדל וממלא מקום המנכ"ל הזמני, איתי צחר, כשלפי הבנתנו יהודה בן חמו היה בין המנועים הראשיים לכך. אין זה ראוי שבשנת בחירות, על חשבון כספי ציבור, יחליטו פקידים בעירייה להוסיף אגפים חדשים, בתוספת כח אדם ותקציבים. עוד שבעה חודשים בחירות, יבוא ראש עיר חדש ויחליט מה לעשות".
"לא יהיה רוב"
"להערכתנו", אומרים גורמים בקואליציה, "צביקה צרפתי יסיר את שני הסעיפים הללו, ואת הקמת שני האגפים מסדר היום. הוא מבין שמשום מראית עין הדבר לא ראוי להעשות. שמע, מדובר בחוצפה ועזות מצח לעשות דבר כזה. רק מי שעיניהם טחו מראות מהי דמוקרטיה מסוגלים לעשות דבר כזה. בכל אופן לא יהיה רוב בקרב חברי המועצה לסיפור ההזוי הזה".
כלומר? "פשוטו כמשמעו. אנחנו יודעים מקרב חברי הקואליציה וגם מאנשי סיעת מעו"ף, סיעתו של צרפתי, שהם לא יתנו יד לזה. וכדי לא להתבזות, צרפתי יסיר את זה מסדר היום".
עו"ד יובל לוי (צילום: פרטי)עו"ד יובל לוי (צילום: פרטי)
עו"ד יובל לוי (צילום: פרטי)
(עו"ד יובל לוי (צילום: פרטי))
מי שקולו ברור ונוקב בסיפור הזה, ונחרץ כהרגלו, הוא יו"ר האופוזיציה, עו"ד יובל לוי, שאמר אמש: "ריח של מכירת חיסול נובע מהענין הזה. תוספת מנהלי אגפים חדשים בהון עתק. נוצר קונצנזוס נדיר שבו נראה שרוב חברי המועצה ששליחותם הציבורית יקרה להם והם מתנגדים לתוספת מנהלים בשכר בכירים. לפי שיקול אחד של טובת התושבים הכרעתי את המשבר שנוצר בהיעדר הסכמה לתקציב 2018 והבאתי לאישור תקציב. באותה צורה הכרעתי גם במינוי מ״מ ראש העיר עד הבחירות עכשיו אני בא שוב לסיים את המחלוקת בקואליציה ומודיע לחברי מועצת העיר שאתמוך בהחלטה שהכי מתבקשת לטובת התושבים: לא ניתן יד לחלוקת ג׳ובים ולא נסכים להוספת משרות בכירים בשכר גבוה ללא הצדקה ברורה".
עוד הוסיף לוי: "לקראת הדיון הקרוב של ועדת ניסתה הנהלת העיר להוסיף משרות חדשות בשכר בכירים. פניתי למ"מ מנכל העירייה, איתי צחר ודרשתי שהעניין יורד מסדר היום. עולה מזה ריח של מכירת חיסול וחלוקת ג'ובים למנהלים חדשים בהון עתק – במשרות שהן מיותרות ואין בהן דבר חוץ מחלוקת משרות תמוהה. אנחנו לא ניתן ידנו לניסיון מחטף הזה".
עם העברת השאילתה אמש של "מיינט כפר סבא", ועם מכתבו של לוי למ"מ המנכ"ל הזמני איתי צחר, נשלח הבוקר סדר יום חדש לוועדת הכספים, ממנו הוסרו שני הסעיפים.
תגובת עיריית כפר סבא: "מדובר במכרזים שבוצעו לפני ינואר 2018 . המכרזים בוצעו מתוך צורך בשינוי מבנה ארגוני שעלה בארגון. ההליך נעשה כחוק ובאישור משרד הפנים. הנושא לא ידון בועדת הכספים הקרובה".