יאיר אברהם (צילום: עצמי)יאיר אברהם (צילום: עצמי)
יאיר אברהם (צילום: עצמי)
(יאיר אברהם (צילום: עצמי))
כשבוע לאחר שרפי סער הכריז על מועמדותו לראשות עיריית כפר סבא, ויום לפני שיו"ר ההסתדרות בהוד השרון וכפר סבא, שאול דור מכריז על מועמדותו, הוציא הערב חבר מועצת העיר לשעבר מטעם מר"צ, יאיר אברהם סרטון בו הוא מכריז על התמודדותו לראשות עיריית כפר סבא.
כזכור, יאיר אברהם ייצג את מפלגת מר"צ במועצת העיר בקדנציה הקודמת, ולאחר שהפסיד בבחירות לעילאי הרסגור הנדין, פרש מהמפלגה וחבר למפלגת העבודה.
בשולי פרשייה זו מתברר כי יהודה בן חמו, ראש עיריית כפר סבא הנבצר, ניסה לסייע בגיוס מתפקדים עבור אברהם שהיה לו "נוח יותר" מאשר עילאי הרסגור. פרשייה זו עומדת במרכזה של תביעה בבית הדין לעבודה שתבע דני הרוש את ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו.
למרות "הסיוע" לו זכה אברהם מראש העירייה יהודה בן חמו, הוא הפך להיות ברבות השנים מוביל בהתנגדותו לכהונתו של יהודה ובקריאה להתפטרותו.
יאיר אברהם משמש כאיש חינוך בבית הספר הדמוקרטי בחולון, ובעל סיעת "קול החינוך". בבחירות לראשות מפלגת העבודה תמך אברהם באבי גבאי לראשות המפלגה, ורבים טוענים כי גבאי ישמור לו "חסד נעורים" וימנה אותו לנציג מפלגת העבודה בכפר סבא.
יחד עם זאת, בבדיקה שערך "מיינט כפר סבא" התברר כי הצוות המוניצפלי של מפלגת העבודה לא מתכוון אכן לאשר לו להתמודד כמועמד יחיד, אלא יבקש ממנו להבחר במוסדות המפלגה כנהוג.
עם הכרזתו של אברהם עומד כיום מספר המתמודדים לראשות עירית כפר סבא על חמישה: יוסי סדבון, שאול דור, עו"ד יובל לוי רפי סער ויאיר אברהם.