בישיבת מועצת העיר הערב (ג') הצביעו חברי המועצה להדיח את ראש העירייה המורחק יהודה בן-חמו מתפקידו כיו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא. במקומו מונה חבר המועצה ממה שיינפיין שכבר הצהיר לפרוטוקול שאם ישוב בן חמו לתפקידיו יתפטר מן הדירקטוריון.
את הישיבה שלא מן המנין יזמה וקידמה חברת המועצה רויטל לן-כהן שהובילה את המהלך. "מה שמענין אותנו זה שלתושבים יש זכות לקבל את מספר הדירקטורים הקבוע בחוק" אמרה לן-כהן טרם ההצבעה.
יהודה בן חמו (צילום: יוגב עמרני)יהודה בן חמו (צילום: יוגב עמרני)
יהודה בן חמו (צילום: יוגב עמרני)
(יהודה בן חמו (צילום: יוגב עמרני))
מלבדה, יו"ר האופוזיציה עו"ד יובל לוי וחברות סיעת תפו"ח אתי הדנה ודר' ענת קלומל-צוויג, עילאי הרסגור-הנדין ראש סיעת מרצ, עו"ד איתן צנעני ואמיר קולמן מסיעת תנופה של הבית היהודי, אורן כהן מהליכוד, ממה שיינפיין, יהודה יוגד ועמירם מילר, כולם הצביעו בעד הדחתו של יהודה בן-חמו מתפקידו בדירקטוריון החברה.
"אם הייתי יכול למנוע את הדיון הזה הייתי מונע" אמר ממלא מקומו של ראש העיר צביקה צרפתי. "רוע לב לעשות את זה בעיתוי הזה" אמר חבר המועצה אמיר גבע.
אך ההחלטה עברה ברוב מוחץ של ארבעה מול אחד עשר חברי מועצה. מההצבעה נעדרו ראש העיר יהודה בן-חמו, הנמצא בעיצומו של הליך פלילי נגדו בחשד לגניבה, הפרת אמונים ועבירות מס וכן חברות סיעתו רוטיל שלום-עמר ודבי שני בנוסף נעדרה חברת המועצה מטעם מרצ פליאה קטנר הנמצאת כעת בשוודיה.📷
לפני ההצבעה על הדחת בן חמו מתפקידו כיו"ר הדירקטוריון הצביעו חברי המועצה פה אחד על משיכת תוכנית המתאר 2035 בחזרה לועדה המקומית.
מירית שקד-ברק ממובילות המאבק נגד השחיתות אמרה כי "אנחנו מודים על ההחלטה האמיצה של חברי מועצת העיר. זה שלב בהדחת בן חמו מראשות העיר והשבת היציבות לעירנו. עיננו נשואות לשר הפנים ולפרקליטות על מנת שיתערבו ויזרזו את סיום פרשת בן חמו".
11 חברי מועצה בעד 4 נגד: יהודה בן חמו הודח (צילום: יעל שרר)11 חברי מועצה בעד 4 נגד: יהודה בן חמו הודח (צילום: יעל שרר)
11 חברי מועצה בעד 4 נגד: יהודה בן חמו הודח (צילום: יעל שרר)
(11 חברי מועצה בעד 4 נגד: יהודה בן חמו הודח (צילום: יעל שרר))
ממה שיינפיין: "אני מודה לחברי המועצה על האמון שנתנו בי, וכפי שציינתי בישיבת המועצה הבחירה הייתה למען העיר כפר סבא , למען התושבים, סך הכול נעשה מהלך נכון וצודק , ביחד עם זאת אמרתי, יהודה כראש העיר עשה דברים רבים וטובים למען העיר והתושבים, דברים שלא עשו קודמיו וזאת יזקף לזכותו כמו כן אמרתי לפרוטוקול בישיבת המועצה, שאני מאחל ומקווה לחפותו של ראש העיר וחזרתו לתפקוד מלא ללא הגבלות, במקרה כזה אני אהיה הראשון להתפטר מתפקידי כדירקטור ,ולהחזיר את המינוי לראש העיר".