מורג קליגווסר, תושבת כפר סבא, בוגרת ויצו, מפסלת ציורי רטט בצבעי שמן ובדומה לפרוש שמה –"מורג"- שהוא כלי דיש החורט את תביעת חותמו פסים פסים באדמה, מורג קליגווסר חורטת פסים פסים עם מכחול ספוג צבע שמן על בד הקנווס.
מורג קליגווסר. צילום: ספיר אסאמורג קליגווסר. צילום: ספיר אסא
מורג קליגווסר. צילום: ספיר אסא
(מורג קליגווסר. צילום: ספיר אסא)
מורג פורצת דרך כבר שנים עם עבודות יחודיות ומרגשות. היא לא נעזרת בכלים הדומים למורג כדי לייצר את הקווים, היא המורג וכל פס הוא מציאות שלה.
התרבות הישראלית תמיד היוותה את מוקד היצירה שלה. ב 2012 הציגה מורג במוזיאון עוקשי בעכו את התערוכה "דיוקן משורר עברי" , עם מיטב המשוררים הישראלים כגון, חים גורי ז"ל , חים חפר ורוני סומק ועוד, אשר הביעו התלהבות גדולה ושתפו פעולה באופן מלא וחתמו בכתב ידם שורה משיר שלהם על ציורם. תערוכה זו זכתה להצלחה מסחררת שיותר ממחצית הציורים נמכרו חודש לפני התערוכה.
יצירתה של מורג קליגווסר - חיים גורי, מתוך התערוכה "דיוקן משורר עברי". יצירתה של מורג קליגווסר - חיים גורי, מתוך התערוכה "דיוקן משורר עברי".
יצירתה של מורג קליגווסר - חיים גורי, מתוך התערוכה "דיוקן משורר עברי".
(יצירתה של מורג קליגווסר - חיים גורי, מתוך התערוכה "דיוקן משורר עברי". )
מורג, שחיה עם משפחתה בכפר סבא, עובדת במקביל על ארבע תערוכות בארצות הברית. הקרובה שבניהן, תיפתח בחודש מאי בגלרית אלבז במנהטן. שם, תציג מורג בתערוכה קבוצתית המקבצת כ 70 אמנים ישראלים המציגים מגוון של יצירות אמנות לציון 70 שנה לישראל. בארץ את העבודות שלה אפשר לראות בלעדית ב Expressions Fine art Gallery בפרישמן תל-אביב.
יצירתה של מורג קליגווסר שתוצג בגלריית אלבז במנהטן - Cuts you Upיצירתה של מורג קליגווסר שתוצג בגלריית אלבז במנהטן - Cuts you Up
יצירתה של מורג קליגווסר שתוצג בגלריית אלבז במנהטן - Cuts you Up
(יצירתה של מורג קליגווסר שתוצג בגלריית אלבז במנהטן - Cuts you Up)