סאלח שבתי עלה לראשונה כסרט הקולנוע ישראלי בכיכובו של חיים טופול, הוא זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר בגלובוס הזהב, ואף היה הסרט הישראלי הראשון שהיה מועמד לפרס האוסקר לסרט הזר. בשל הצלחתו העצומה, הפך "סאלח" למחזמר והוצג בתיאטרון הלאומי הבימה ובכיכובו של זאב רווח, המחזמר הפך להצלחה חסרת תקדים. מאז ועד היום, סאלח שבתי נחשב למחזמר הישראלי המצליח ביתר בכל הזמנים.
סאלח שבתי. צילום: ניר סטולוסאלח שבתי. צילום: ניר סטולו
סאלח שבתי. צילום: ניר סטולו
(סאלח שבתי. צילום: ניר סטולו)
סאלח שבתי חוזר לבמות לרגל 70 שנה למדינת ישראל, והפעם בכיכובו של נתן דטנר ובהשתתפות שרונה אלימלך, הראל מויאל/שמעון חאבה, גל אמיתי, אריה מוסקונה, שלום שמואלוב, יוסי סגל ועוד.
סיפור העלילה מתמקד בסאלח שבתי, שעולה לישראל מאחת מארצות הרב יחד עם משפחתו המורחבת, אשתו אתרוגה וחמשת ילדיו ונשלח הישר אל המעברה. הוא מתרגל במהירות לחיי המקום ואף מגיע למעמד של מנהיג הקהילה, שנמצאת ליד קיבוץ אידאלוגי. עם התקרבות מועד הבחירות, נציגים ממפלגת שונות מציעים לסאלח הצעות שונות ומבקשים בתמורה שיפעל כקבלן קולות וידרבן את כל אנשי המעברה להצביע עבורם. אבל סאלח הוא אדם ישר ותמים מטבעו, הוא מתמודד עם הביוקרטריה הישראלית הצעירה ומנצל את חולשותיה הידועות ובסוף מנצח אותה וזוכה לדירת שיכון חדשה בישראל.
נתן דטנר בתפקיד סאלח שבתי. צילום: ניר סטולונתן דטנר בתפקיד סאלח שבתי. צילום: ניר סטולו
נתן דטנר בתפקיד סאלח שבתי. צילום: ניר סטולו
(נתן דטנר בתפקיד סאלח שבתי. צילום: ניר סטולו)
המחזמר יעלה על הבמה ב 9 במאי בהיכל התרבות יבנה, ולאחר מכן ירוץ על הבמות בכל רחבי הארץ. למועדים וכרטיסים לחץ כאן.