בשורה בימי קורונה: עיריית כפר סבא תדחה את תשלום הארנונה לעסקים בגין חודשים מרץ-אפריל. עוד הוחלט כי ניתן יהיה לפרוס את התשלום בגין חודשים אלה עד 8 תשלומים. ההחלטה אושרה על ידי מועצת העיר.
דחיית הארנונה לעסקיםדחיית הארנונה לעסקים
דחיית הארנונה לעסקים
(צילום: אסף פרידמן)
חשוב להדגיש, כי במסגרת ההחלטה שהתקבלה, תתבצע דחיית התשלום באופן קולקטיבי לכל העסקים ואין צורך בפנייה פרטנית לעירייה. כמו כן, התשלום יידחה לתאריך 01.05.2020 ללא ריבית ובתוספת הצמדה בלבד.
בנוסף, בעלי עסקים השוכרים מבנים מהעירייה אך לא עושים בהם שימוש בימים אלה בעקבות הנחיות משרד הבריאות, יוכלו לפנות לעירייה בנושא, שתבחן כל מקרה לגופו. יש לציין, כי על פי החוק ובהתאם להנחיות משרד הפנים לא ניתן לבטל או למחוק חיובי ארנונה שכבר שולמו.
ראש העיר, רפי סער: "אנו נמצאים בתקופה לא פשוטה ועסקים רבים נקלעים למשבר. עיריית כפר סבא עומדת לצד בעלות ובעלי העסקים והסוחרים בעיר, ואף יצאה בקמפיין מיוחד לעידוד המסחר העירוני. צעד זה מתווסף לדחייה של תשלום אגרת השילוט לעסקים, כפי שהודענו בשבוע שעבר. דחיית תשלומי הארנונה ופריסת התשלום יאפשרו לבעלי העסקים מרווח נשימה, על מנת לצלוח את הזמן הקרוב ואין לי ספק כי בסוף הדרך עוד נצא מחוזקים".