הפייק ועונשו: זכיין "הפיראט האדום" בכפר סבא, ישראל דורי, הגיש אתמול (שלישי') תלונה בתחנת המשטרה כפר סבא לאחר שהופץ ברשתות החברתיות פייק ניוז, בו נכתב שחולה קורונה מספר 42 ביקר במספר חנויות בכפר סבא, בהם חנותו באיזור התעשייה ובחנויות טויס אר אס, קניון אושילנד וקניון G כפר סבא.
זכיין הרשת ישראל דוריזכיין הרשת ישראל דורי
זכיין הרשת ישראל דורי
(צילום: הפיראט האדום כפר סבא)
כזכור, ביום שני השבוע הופצו במספר קבוצות וואטספ מרכזיות בכפר סבא, בהן גם של בתי ספר, הודעה כביכול מטעם משרד הבריאות ולפיה חולה הקורונה ה-42 בישראל, ערך מסלול בכפר סבא ביום 08.03 במקומות שונים בעיר. במשרד הבריאות הבהירו כי מדובר בהודעה מזויפת ושקרית.
גם עיריית כפר סבא מיהרה להוציא הודעה לפיה, הפצת הודעה מסוג זה מהווה עבירה פלילית, אשר תטופל במלוא החומרה, לרבות הגשת תלונה במשטרה על ידי העירייה, שתפעל למיצוי הדין עם מפיצי ההודעה השקרית.
התלונה שהוגשה: "יש משחקים שלא משחקים"התלונה שהוגשה: "יש משחקים שלא משחקים"
התלונה שהוגשה: "יש משחקים שלא משחקים"
(צילום: מסך)
עם הגשת התלונה אמר דורי: "יש משחקים שלא משחקים. החנות שלי בהדממה מאז הפצת ההודעה. . גם ככה זהמאז שמזכירים את השם הפיראט האדום - בגלל מה שקרה באור יהודה - אנשים חוששים, אז ההודעה השקרית הזו התחברה להם מצויין עם החנות. קשה להבין איך אנשים יושבים מול המקלדת ופוגע בכל העולם, גם בפרנסה של אנשים".