הוועידה השנתית ה-6 של ידיעות תקשורת נפתחה היום (חמישי, 21.2) ואל העיר אילת הגיעו שרים, חברי כנסת ואנשי עסקים.
את מושב הפתיחה של הוועידה, שעוסקת השנה בעתיד העסקים בישראל, פתחה מנכ"ל ידיעות תקשורת, ליאת שרון. "במשך שלושה עשורים ידעה רשת ידיעות תקשורת לזהות מגמות בזמן והלחדיר פנימה מודלים של חדשנות", אמרה שרון, "בכך היא הפכה לרשת המקומונים המובילה בישראל, ברוח התקופה והקשבה לתמורות שחלו בשוק השקנו מחדש לפני שנתיים את Mynet, מוצר דיגיטלי עם ערכים של תוכן עיתונאי איכותי ואמין וזאת לצד הצלחת המקומונים המודפסים".
ליאת שרון, מנכ"ל ידיעות תקשורת, ואלי כהן, שר הכלכלה. צילום: גיל נחושתןליאת שרון, מנכ"ל ידיעות תקשורת, ואלי כהן, שר הכלכלה. צילום: גיל נחושתן
ליאת שרון, מנכ"ל ידיעות תקשורת, ואלי כהן, שר הכלכלה. צילום: גיל נחושתן
(ליאת שרון, מנכ"ל ידיעות תקשורת, ואלי כהן, שר הכלכלה. צילום: גיל נחושתן)
בהמשך, הזמינה שרון את שר הכלכלה אלי כהן שהתייחס לאיחוד גנץ-לפיד ולמפץ הפוליטי שמתרחש במקביל לוועידה. "אין שום אג'נדה. מי שמצביע למפלגה הזו מהמר בעיניי. אתה לא יודע אם תקבל ימין או שמאל. כלכלה חופשית או הסתדרות. לא שמעתי בשורה אחת אצל גנץ, לדעתי הוא גם לא יהיה ראש ממשלה", אמר כהן.
אלי כהן, שר הכלכלה, בוועידת ידיעות תקשורת לעסקים באילת. צילום: גיל נחושתןאלי כהן, שר הכלכלה, בוועידת ידיעות תקשורת לעסקים באילת. צילום: גיל נחושתן
אלי כהן, שר הכלכלה, בוועידת ידיעות תקשורת לעסקים באילת. צילום: גיל נחושתן
(אלי כהן, שר הכלכלה, בוועידת ידיעות תקשורת לעסקים באילת. צילום: גיל נחושתן)
שרת המשפטים איילת שקד הגיע אף היא לוועידה וטענה כי למרות האיחוד הדרמטי בין גנץ ולפיד, נתניה ירכיב את הממשלה הבאה. "אני לא חושבת שמפלגת גנרלים זה משהו נוצץ", אמרה שקד, "אני לא חושבת שאדם כמו גנץ, למרות שהוא ראוי וערכי, יכול להיות ראש ממשלה בלי שום ניסיון פוליטי". על הסכם הרוטציה בינו לבין יאיר לפיד אמרה שקד: "גם משתעשעים בתפקיד ראש הממשלה, מחליפים אותו ואת תפקידי השרים הבכירים. זה לא שעשוע".
בין האורחים הנוספים שלקחו חלק במושב הראשון של הוועידה היתה אשת העסקים המצליחה, ירדנה עובדיה, שהקימה בתי חולים באפריקה, סיפרה לקהל על הדרך הארוכה שעשתה מהנגב אל אפריקה וגורו הדיאטה והתזונה, חלי ממן, קיימה סיפרה על דרכה האישית והמקצועית מעסק קטן בצפון למעצמה ארצית.
ירדנה עובדיה ועופר פטרסבורג בוועידת העסקים של ידיעות תקשורת באילת. צילום: גיל נחושתןירדנה עובדיה ועופר פטרסבורג בוועידת העסקים של ידיעות תקשורת באילת. צילום: גיל נחושתן
ירדנה עובדיה ועופר פטרסבורג בוועידת העסקים של ידיעות תקשורת באילת. צילום: גיל נחושתן
(ירדנה עובדיה ועופר פטרסבורג בוועידת העסקים של ידיעות תקשורת באילת. צילום: גיל נחושתן)
יזם ההייטק והמרצה הבינלאומי, איתי פנקס, הדהים את הקהל עם יכולת ניהול שתי החברות ששבעלותו, והוא רק בן 17. את יומו הראשון של הכנס הנחה עופר פטרסבורג, עורך הנדל"ן של ידיעות אחרונות ו WINWIN.
איתי פנקס, יזם ההייטק בן ה-17. צילום: גיל נחושתןאיתי פנקס, יזם ההייטק בן ה-17. צילום: גיל נחושתן
איתי פנקס, יזם ההייטק בן ה-17. צילום: גיל נחושתן
(איתי פנקס, יזם ההייטק בן ה-17. צילום: גיל נחושתן)
בשעה זו מתקיים קוקטייל פתיחה חגיגי בהשתתפות ח"כ אביגדור ליברמן. בהמשך הערב צפויים משתתפי הוועידה ליהנות מהופעה מיוחדת של שרון חזיז ועומר אדם.