אם לא תעמוד על הרגליים – אז כנראה תזחל על 4 (:
אם לא תהיה פומה (חזק, עמיד, דוחף) – אז אתה תולעת משי (יללני) ...
לא תהיה אנרג'ייזר? תהפוך לנאחסיולוג! מרמרה.
זה בגדול החיים. זה בגדול יום העצמאות!
ערן שחר. "ארבעה חברים זה בומבה של אנרגיה"ערן שחר. "ארבעה חברים זה בומבה של אנרגיה"
ערן שחר. "ארבעה חברים זה בומבה של אנרגיה"
(צילום: אסף פרידמן)
להיות עצמאי. לעמוד על הרגליים. לפתוח את הפה. להיות אקטיביסט.
ככה הקמנו את המדינה. בדם ויזע. ככה נמשיך לבנות אותה.
אז תקומו מחר בבוקר עם שיר חדש בלב. תשירו אותו בכוח. וגם בכאב.
ולרוב האנשים אין אומץ לשיר. אפילו נהנהנה. כי הם שפנים. ואת? אתה? לכם יש אומץ לשיר.
קדימה! עכשיו. ממש עכשיו. תביאו איזה שיר ושירו אותו: "לעולם בעקבות השמש" נגיד. נו.
נהנהנה נהנהנהנה נהנהנה נהנהנה נהנה נהנה ("לעולם בעקבות השמש, לעולם בעקבות האור")
ביום שיהיה לנו אומץ, לשיר בכיף, לחבק בכיף, לרקוד בכיף, ולהגיד "אני אוהב אותך" בכיף
אז הכל יהיה בסדר.
אני אומר לכם אחרי 14 שנות מחקרשהכל זה להגיד ביי ביי למבוכה. לראות את המבוכה באה... והולכת. קצת פנים חמות. קצת דופק גבוה. לחמש שניות. אבל אחרי שלומדים לנהל מבוכה, לא להיות שפוטים שלה, אז הכל מסתדר. לומדים להגיד! להגיד את הדעה שלך. וגם אם חוטפים קצת בחזרה, אז הכל בסדר. שום דבר קריטי לא קורה.
× × ×
כללים להתלהבות:
† לקום בבוקר, להודות/מודה אני בלב על 100 דברים שיש לך (מקרר מלא, בריאות, פרנסה, משפחה, מדינה).
† אם הפרצוף שלך פלאטה / באסה – להגיד לקצוות הפה לעלות ולרכך קצת את הפנים. זה נקרא הטיית צוואר/להטות, כי כשמטים צוואר אתה נהיה חמוד (: (קוראים לזה צוואר "מאמי").
† להתקלח. רובכם לא מתקלחים בבוקר. אני קולט את זה עד כאן חחח. תתקלחו! זה עוד 70 אחוזים אנרגיות להרבה זמן. וזה לא במקום מקלחת ערב יא תחמנים (: זה לא החלפה. זה בנוסף.
† ספורט. לפני שהבטן (הפרגולה) תסתיר לכם פלג גוף תחתון ולא תראו את הנוף
† פחמימות - להרגיע. לחם שיפון. בלט עם טחינה. אם בורקס אומר לך "קח אותי" אתה אומר לו "תרגיע אח שלי", אני את שלי (קלוריות) כבר נתתי למדינה.
† לפתוח את הפה ולהגיד בכבוד את דעתך! אומץ! להיות פומה ולא תולעת. לעשות למען המדינה. בבית, אם את אישה אז לתפוס פיקוד. אם אתה גבר, תרגיע אח שלי ותקפל כביסה. יש לנו מלא לשפר אנחנו הגברים, ולהשתדל. את יכולה להגיד לבעלך: אתה יכול לגור פה, אבל אל תפריע (: חחח תן לחיות לחיות. אני אומר את זה, כי התקווה שלי ליום העצמאות 2020 זה גברים שמחבקים, מביעים רגשות, מתעניינים בבנות הזוג שלהם, ועושים להן מסז' קרקפת כל יום לפני השינה. זה יקרה בעצמאות 2050 אולי.
† לעודד אנשים אינסוף. להגיד לאנשים: יא תותח! אלוף! שועל! תמסח! כל חיה שבא לך. אבל לעודד. להרים. לא להוריד! מורידים – עזבו את המדינה. המדינה והבתים שלנו זקוקים לאנשים מרימים. מעודדים. מגיבים! יש כאלה שבכלל לא מגיבים! זה נורא. מייבשים אותך. קוראים להם נמנמים. נמנמים People. יבשושים. אנשים שלא אכלו אוכל עם רוטב בילדות, ויצא להם החום האנושי מה־System. לא טוף. להתעורר כפרות. לעודד אחד את השני כל היום. על מראה, על אופי, על ביצוע. ולהגיד תודה! פי 100 יותר מקודם. ולהתעניין אחד בשני.
חברות. רעות. פרלמנט. קבוצת וואטסאפ של פומות. תבחרו ארבעה חברים מרימים, חמודים, חיים ותזדכו על השאר. חברים טובים, ארבעה או משהו כזה, זה בומבה של אנרגיות. ותיפגשו כל שישי ב־16:00 לקבלת שבת. ותרימו אחד לשני בקבוצה. זו רעות. זו אחווה. זו עצמאות 2020.
† טוב. חפרתי מספיק. טיפ אחרון? אל תהיו שפוטים של המוח שלכם והמחשבות שלו. הוא סוס טרויאני בתוכנו. מסתנן. לא תומך תמיד. תהיו הבוסים שלו. אתם משלמים למוח משכורת אז שיתנהג נורמלי. אתה הבוס של המחשבות שלך. את הבוסית של המחשבות שלך.
זו עצמאות! עצמאות זה להיות הבוס של המחשבות שלך.

באהבה, דוקטור התלהבות ערן שחר
Eran@hitlahavut.com