הנשים שהגישו תלונות במשטרה, על רקע תחנת גלילות | צילום: אסף פרידמןהנשים שהגישו תלונות במשטרה, על רקע תחנת גלילות | צילום: אסף פרידמן
הנשים שהגישו תלונות במשטרה, על רקע תחנת גלילות | צילום: אסף פרידמן
(הנשים שהגישו תלונות במשטרה, על רקע תחנת גלילות | צילום: אסף פרידמן)
הגבר האלמוני שמסתובב בחודשים האחרונים בהרצליה וזורע אימה בעיר טרם נתפס ונראה כי אין התקדמות בחקירה. כך עולה מדיווח שהעביר אמש (שני) אחד החוקרים לנפגעות. בעקבות כך יוצאות הנשים בפרשת "הסוטה מהרצליה" שנחשפה במיינט הרצליה לפני שלושה חודשים, בקריאה למשטרה לפרסם את הקלסתרון שנוצר בסיוען.
כזכור, מדובר בלפחות חמש נשים שצולמו ברגעים אינטימיים בבתיהן ושתי נשים נוספות שאף הותקפו פיזית בלובי הבניין בו מתגוררות. רוב המקרים אירעו במרכז העיר וכל הנשים מתארות גבר בעל חזות דומה: צעיר, רזה, בעל שיער בלונדיני גולש, לבוש בבגדי ספורט, ככל הנראה מדבר בשפה זרה.
“תחילה נאמר לנו שלא ניתן לפרסם את הקלסתרון מפני שיש כיווני חקירה, אולם כעת מעידים במשטרה שלמעשה אין חדש”, מסבירות הנשים, "למה הם מחכים?". כעסן התעורר בין היתר בעקבות פרשה חדשה בכפר סבא – שם תועד גבר מבצע בעצמו מעשים מגונים מול שתי נערות. “לא מדובר באותו אדם, הוא לא דומה לו, אבל במקרה של כפר סבא המשטרה מיהרה לפרסם את תמונתו וביקשה את עזרת הציבור. מדוע לא עושים את אותו הדבר במקרה של הרצליה?”, מוסיפה אחת הנשים.
תיעוד התוקף מתוך מצלמות האבטחהתיעוד התוקף מתוך מצלמות האבטחה
תיעוד התוקף מתוך מצלמות האבטחה
(תיעוד התוקף מתוך מצלמות האבטחה)
מסתובב חופשי במרכז העיר
בדיוק כשנראה היה שחייהן של הבנות חוזרים פחות או יותר לשיגרה – זה קרה שוב. ב-9.12 ראתה א', אחת הנשים הנפגעות, גבר שדומה לתוקף מסתובב ברחוב ראש פינה בהרצליה. אחת הנשים האחרות הגיעה לאזור על מנת לנסות לאתר את האיש, אולם לא הצליחו לעלות על עקבותיו. התקרית דווחה למשטרה, אולם לטענת הבנות הנושא לא נבדק. “לפי המשטרה לא נראה שקורה משהו”, אמרה בתה של אחת הקורבנות. "זה רק עניין של זמן עד שהוא יתנפל על עוד מישהי".
מהמשטרה נמסר: "חקירת האירועים נמצאת בשיאה ומטבע הדברים אין אנו מוסרים פרטים אודות חקירות מתנהלות. עם זאת, נציין כי השימוש בקלסתרון, שהינו כלי חקירתי, יעשה רק אם ביכולתו לסייע ולקדם את החקירה לדעת הגורמים המקצועיים".