אחת השאלות הראשונות שעולות בראשנו כשאנחנו מסתכלים על ראשי ערים ופוליטיקאים היא: "מה הם עשו בתיכון בזמן שאני כיליתי את זמני במשחקי וידאו?" - לא ייתכן שהחבר'ה האלה נולדו בחליפה והחלו לשלהב את ההמונים עוד בעודם נערים. ובכן, לגבי החליפה – אנחנו לא בטוחים, אבל חלק לא מבוטל מהם יודו שהם היו ראשים של מועצות התלמידים השונות.
מועצת הנוער המקומית | צילום: עיריית כפר סבאמועצת הנוער המקומית | צילום: עיריית כפר סבא
מועצת הנוער המקומית | צילום: עיריית כפר סבא
(מועצת הנוער המקומית | צילום: עיריית כפר סבא)
כן, החיידק הפוליטי לא פסח על בני הנוער הבאים שצפויים לדון בנושאים שונים על סדר היום של בני הנוער בעיר, יפעלו למענם ויקדמו אותם מול גופים שונים, ובעיקר העירייה.
זוהי הקדנציה ה-28 של מועצת הנוער העירונית המורכבת מ-97 בני נוער מרחבי העיר, ובראשה עומדים 7 בני נוער שנבחרו מבין מתמודדים רבים בהליך דמוקרטי כמזכירות המועצה.
שבעת הנבחרים הם: ליאון עיוואן מתיכון גלילי, יו"ר המועצה החדשה, כשבקדנציה הקודמת כיהנה כסגנית היו"ר היוצא, גל רבינוביץ. מאי דקל תלמידת כיתה י"א בתיכון "אורט שפירא" שתכהן כסגנית היו"ר. מבקרת המועצה שלי רבני, תלמידת כיתה ט' בחטיבת הביניים "בר לב". עומרי פייבל שנבחר לדובר. ענבר פייבל שנבחרה למזכ"לית. גאיה שבת שנבחרה לרכז את תחום התרבות, פנאי ואירועים, ומוני יורדונוב שיירכז את תחום ערכים וחוקה.
97 הנציגים במועצת הנוער נבחרים ממועצות התלמידים בתיכונים ובחטיבות, ומנציגים ממסגרות נוער שונות כתנועות נוער וגופים התנדבותיים שונים. נציגי המועצה משתתפים בוועדות העירייה ומקיימים פגישות קבועות עם ראש העירייה. למעשה זוכים התלמידים הנבחרים להשפיע על בני הנוער במגוון דרכים.
חברי המזכירות נפגשים אחת לשבוע ודנים בעניינים הקשורים בבני הנוער בעיר, לרבות יריד תעסוקה לנוער, זכויות הנוער בעיר וארגון ערבי פנאי הקשורים לנוער. כמו כן, משתתפים חברי המועצה בפעילות התנדבותית קהילתית לאורך כל השנה.
מירב הלפמן, מנהלת אגף נוער, צעירים וקהילה, ומי שמאגדת את פעילות המועצה, אמרה: "העיר כפר סבא התברכה בבני נוער מצוינים, אכפתיים, מעורבים ובעלי מודעות קהילתית גבוה, אני גאה לומר שמועצת הנוער העירונית בכפר סבא הינה המועצה הגדולה ביותר בארץ שמובילה תהליכים ודואגת לזכויות ולתרבות הפנאי של בני הנוער בעיר.
"ברצוני להודות לגל רבינוביץ היו"ר היוצא על שנה מלאת עשייה, ולברך את ליאון בקדנציה פורייה. וכמובן לחוה הייטי אלל שמסיימת 6 שנים בהם הנחתה את המועצה ועשתה זאת בצורה מעוררת השראה. בהצלחה!".