ולריה, גבריאל ועידן (צילום: אסף פרידמן)ולריה, גבריאל ועידן (צילום: אסף פרידמן)
ולריה, גבריאל ועידן (צילום: אסף פרידמן)
(ולריה, גבריאל ועידן (צילום: אסף פרידמן))
ביום ראשון (3.6), בשעה 13:30 בדיוק בבית החולים מאיר נולד התינוק עידן להורים ולריה נחמוד וגבריאל פרשטנד.
ולריה (36) עוסקת בתחום החינוך, וגבריאל (38) עובד כמאמן כדורעף בהפועל כפר סבא. "היה לנו לא פשוט לבחור שם", מספרת נחמוד. "שנינו מארגנטינה במקור, וכשידענו שיש לנו בן בבטן רצינו שם בלי האות רייש, ושיהיה לנו ולמשפחות שלו קל להגות אותו. בנוסף, רצינו שם שיהיה רק של בנים ולא של בנות והשם עידן תמיד היה ברשימה".
עידן הוא בן בכור שנולד במשקל 3.040 ק"ג. "ההיריון היה יחסית קל לדעתי ועבר בסדר גמור", מספרת האם הטרייה. "היו התרגשות בכל הבדיקות במהלך ההיריון כי מדובר בהריון ראשון עם דברים חדשים שלא ידעתי ולא הכרתי, אבל הרגשתי מצוין כל ההיריון ובקושי עליתי במשקל, אז זה היה נחמד".
איך היתה הנסיעה לבית החולים? "הגעתי לשבוע של 39 פלוס יומיים, והיינו רגועים בבית. יום לפני כן, בשבת, הלכנו לעשות פיקניק. בערב ראינו את גמר האירוויזיון ואחרי שראינו שנטע זכתה, קמתי לשירותים וראיתי שיש לי ירידת מים, אז נסענו ישר לבית החולים. בבוקר כשהייתה לי פתיחה של שלוש הכניסו אותי לחדר הלידה".
איך עברה הלידה? "הלידה גם עברה סבבה, היתה לי אולי שעה של כאבים, אבל אז לקחתי אפידורל ומאז הרגשתי הרבה יותר טוב ורגוע. הצוות שם, בראשות המיילדת הילה, היו ממש אחלה וחמודים, ועזרו ודאגו ללידה קלה ומהירה. גבריאל היה אתי, ואמא שלי ואחותי חיכו מאחורי הדלת".
מי היה הראשון שסימסת לו אחרי הלידה? "שלחנו ווטסאפ למשפחות, ואמא שלי עדכנה את ההורים שלו. זה ילד שכולם חיכו לו. לקח לנו זמן להיכנס להריון, וזאת היתה התרגשות גדולה מאוד, גם בשבילנו וגם בשביל המשפחות".
למי עידן דומה – לאבא או לאמא? "הדבר הראשון שראיתי כשעידן יצא מהבטן זה את המצח שלו, שהוא בול אותו הדבר כמו המצח של גבריאל, אז ישר התחלתי לצחוק".
מי מתעורר בלילות? "אני בעיקר. אני גם מיניקה כרגע, ולכן ערה יותר".
כבר העלית תמונה לאינסטגרם? "אני לא פרסמתי, אבל הצוות בהפועל כפר סבא פרסם בפייסבוק תמונה שגבריאל שלח להם, שזכתה להרבה איחולים ולייקים".
מה תאחלו לו כשיגדל? "שיהיה מאושר עם ההחלטות שלו. אנחנו מבטיחים לו שנעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי שהוא יגדל מאושר, ושיהיה בן אדם טוב. אנחנו גם יודעים שנטעה, אבל זה יהיה בלי כוונה, וננסה ללמוד מהטעויות. עכשיו אנחנו מתחילים עידן חדש בזכותו".