המוסד לביטוח לאומי
את המבנה המאיים בכיעורו השוכן ברחוב ויצמן, כולנו מכירים: הציבור נאלץ לסבול מהתצוגה הלא מרשימה של המבנה, שמבריחה את העוברים ושבים, בעזרת פסים עבים ואפורים לרוחב המבנה וחלונות תכולים להחליא מעליהם. המפלצת הזו לא שוכחת להזכיר לעוברי האורח את מהות המבנה – המתמקד לרוב בתשלום חובות למוסד.
ביטוח לאומי כפר סבא (צילום: חן זמיר)ביטוח לאומי כפר סבא (צילום: חן זמיר)
ביטוח לאומי כפר סבא (צילום: חן זמיר)
(ביטוח לאומי כפר סבא (צילום: חן זמיר))
קניון ערים
הקניון ממוקם בלב רחוב ויצמן, לא מזמין כמו שאר הקניונים בעיר. צבעיו משתלבים עם נוף העיר בשעמום רב והעיצוב הלא ברור של החנויות באוויר הפתוח בשתי קומות, לא ממש דואג לייפות את העניין. בקיצור, במקום לרגש את הקונים בצבעים ססגוניים, נבחרו צבעים חסרי חיים, לדעתינו המבנה מסורבל ולא מוסיף עניין.
קניון ערים כפר סבא (צילום: חן זמיר)קניון ערים כפר סבא (צילום: חן זמיר)
קניון ערים כפר סבא (צילום: חן זמיר)
(קניון ערים כפר סבא (צילום: חן זמיר))
בית תרבות לצעירים
המבנה המשמש לאירועי ופעילויות תרבות לצעירים בעיר, נראה יותר כמו בית אבות מכוער במיוחד. המבנה, שלא השתנה ולו במעט מתקופת הקמתו, חסר צבע לחלוטין, אפרפר ודהוי, ולא מתאים למהותו כלל. אם עיריית כפר סבא מנסה בדרך כלשהי לעודד את הצעירים בעיר להשתתפות בפעילויות, זו לחלוטין לא אחת מהן, לפחות במבט מבחוץ.
בית התרבות לצעירים (צילום: חן זמיר)בית התרבות לצעירים (צילום: חן זמיר)
בית התרבות לצעירים (צילום: חן זמיר)
(בית התרבות לצעירים (צילום: חן זמיר))
הדואר ברחוב נחשון
ברחוב נחשון קיים מבנה דואר מרופט במיוחד – הדואר. ההתיישנות חסרת התקנה לא הוסיפה לו חן עם השנים, ובטח שלא רשת הבטון המחוררת בריבועים חסרי צורה או טעם. עוברי האורח ותושבי העיר כבר יודעים שללכת לאסוף את החבילות מחו"ל בבניין כה עלוב, מוריד רבות מסף ההתרגשות.
הדואר ברחוב נחשון (צילום: חן זמיר)הדואר ברחוב נחשון (צילום: חן זמיר)
הדואר ברחוב נחשון (צילום: חן זמיר)
(הדואר ברחוב נחשון (צילום: חן זמיר))
בית העירייה
המבנה המוסתר מאחורי עשרות עצים עבי גזע ורחבי ידיים – כמעט ולא נראה, בהתחשב בגג הרעפים העתיק האוטם אותו. אך למרות "מוזרותו" ביחס לעיריות אחרות בארץ, מסתתר מאחוריו סיפור מיוחד: את המבנה שהוקם בשנת 1906, הקימו המתיישבים הראשונים כוועד של כפר סבא. מבנה זה משקף את אופייה של העיר, כבית הראשון בכפר סבא המתחדשת, ולצדו נטועים שני עצי אקליפטוס אשר ניטעו בשנת 1906.
המבנה הייחודי של עיריית כפר סבא (צילום: חן זמיר)המבנה הייחודי של עיריית כפר סבא (צילום: חן זמיר)
המבנה הייחודי של עיריית כפר סבא (צילום: חן זמיר)
(המבנה הייחודי של עיריית כפר סבא (צילום: חן זמיר))