סרן י' הוא שיאן המילואים של כפר סבא (צילום: דובר צה"ל)סרן י' הוא שיאן המילואים של כפר סבא (צילום: דובר צה"ל)
סרן י' הוא שיאן המילואים של כפר סבא (צילום: דובר צה"ל)
(סרן י' הוא שיאן המילואים של כפר סבא (צילום: דובר צה"ל))
במסגרת פרויקט שיצא לאתרי מיינט בארץ, ובסימן חודש ההוקרה למערך המילואים, צה"ל העניק הוקרה לשיאני המילואים בכל עיר בארץ.
מי שנבחר כשיאן המילואים בכפר סבא, הוא סרן במיל' י', תושב כפר סבא, מאבטח מטוסים שביצע במהלך השנה החולפת 98 ימי מילואים.
י' התגייס בנובמבר 95' כלוחם בהנדסה קרבית, ולאחר שליחות של מספר שנים בחו"ל חזר לארץ והתגייס מחדש ליחידת אבטחת המטוסים בחיל האוויר. מפאת הסיווג הגבוה בתפקידו, שמו המלא לא ניתן לפרסום.
חיילי מילואים | צילום אילוסטרציה: shutterstockחיילי מילואים | צילום אילוסטרציה: shutterstock
חיילי מילואים | צילום אילוסטרציה: shutterstock
(חיילי מילואים | צילום אילוסטרציה: shutterstock)
"לעשות שירות מילואים בטח ביחידה שלנו, זו זכות ולא חובה", מספר י' על התפקיד. "היחידה שבה אני מפקד מבוססת בעיקר על אנשי מילואים ומפקדי מילואים. לאורך כל השנה אנחנו מגיעים למעל 2,000 ימי מילואים שאנשי היחידה מבצעים. זה כשלעצמו מעיד על העוצמה והאינטנסיביות בה היחידה עובדת".
מלבד שרות המילואים שמבצע י', הוא עוסק בניהול פרויקטים בתחום הגנת הסייבר, ובעל תואר שני במדעי המדינה. "למרות העבודה הטובענית שלי, אני מצליח לרוב לממש גם את הפרויקטים שאני צריך להוביל וגם את שירות המילואים", אומר המילואימניק. "החברה שבה אני עובד מאוד תומכת בי ומצדדת בשירות המילואים. במהלך העבודה מאפשרים לי לנהל את הפרויקטים שנמצאים תחת אחריותי, ובמקביל באותה נשימה לבצע את שירות המילואים בתמיכה מלאה".
כיום י' גר בכפר סבא, נשוי לאשתו העוסקת בסטארטאפ בתל אביב, ואב לבת 9 ופעוט בן שנה. "אשתי מאוד תומכת בשירות המילואים שלי", מספר י'. "מצד שני אי אפשר להתעלם מהנטל העצום שנופל על הכתפיים שלה מאחר ורוב הפעילות שלנו בחו"ל".
צילום ארכיון: מיכאל קרמרצילום ארכיון: מיכאל קרמר
צילום ארכיון: מיכאל קרמר
(צילום ארכיון: מיכאל קרמר)
על הפעילות המסווגת מספר י': "יש לי זכות מאוד גדולה לשרת במילואים ואני גם אוהב את מה שאני עושה", הוא אומר. "לכן אני מרגיש חייב למילואים ולא להיפך. שירות המילואים בפרט ובטח ביחידה הספציפית שלנו, חושף אותנו להרבה מאוד אתגרים. אנחנו פועלים בזירות בחו"ל ודרך ההתמודדות וההכרות הזאת זה חושף אותי לתרבויות שונות ומגזרים שונים, בכל מיני מקומות בעולם".