בית הספר לאה גולדברג בכפר סבא (צילום: אסף פרידמן) בית הספר לאה גולדברג בכפר סבא (צילום: אסף פרידמן)
בית הספר לאה גולדברג בכפר סבא (צילום: אסף פרידמן)
( בית הספר לאה גולדברג בכפר סבא (צילום: אסף פרידמן))
הרוחות לא נרגעו בבית הספר "לאה גולדברג" בכפר סבא. לפני חודשים ספורים התלוננו הורים, על אלימות בין תלמידים, וכן על אווירה קשה בבית הספר מצד מנהלת המקום, מה שהוביל להתערבות משרד החינוך ולמינוי מפקחת מלווה.
לטענת ההורים שילדיהם לומדים כיתות ב', כי שוב שוררת בבית הספר אווירת אלימות קשה. ההורים הטילו את האחריות על המנהלת, ושקלו להשבית השבוע את הלימודים. אולם, לאחר דיון סוער בין ההורים הוחלט ליזום פגישה עם המנהלת, בריג'יט טמיר.
אחת האמהות מספרת: "תלמיד שזרק אבנים ותלמידים שהולכים מכות". לטענתה, המצב הולך ומחריף. "הבת שלי לא רוצה ללכת לבית הספר. אני לא יכולה לעמוד מהצד ולראות.
המנהלת טוענת שמדובר בבעיה נקודתית, אף על פי שזה חוצה שכבות. הפיקוח מגבה אותה, ואני שולחת את הבת שלי לשדה קרב".
בשבוע שעבר (9.5) הגיעו 25 הורים לבית הספר וביקשו להיפגש עם המנהלת, אף שלא תיאמו את הפגישה מראש. בסיומה, הובטח לדברי ההורים לצרף לכיתה איש צוות נוסף, ולהוציא את התלמידים עם הקושי ההתנהגותי לאוורור בזמן השיעור, ולא בזמן ההפסקה.
מהנהגת הורי בית הספר נמסר: "הנושא זוכה לטיפול של ההנהלה וכלל הצוות החינוכי, הפיקוח, מתי"א, השירות הפסיכולוגי ואגף החינוך בעירייה, אשר יחד בנו תוכנית ספציפית לכיתה והיא ידועה להורים".
ממשרד החינוך נמסר: "השבוע התקיימה פגישה בין הורי התלמידים לבין מנהלת בית הספר, במהלכה הובטח שיבוצע טיפול מעמיק בנושא, כולל תוספת של אנשי צוות נוספים בכיתה וכן תוכנית התערבות כוללת לשיפור האקלים הכיתתי".