צילום: רעות הראלצילום: רעות הראל
צילום: רעות הראל
(צילום: רעות הראל)
מזה מספר חודשים מקדמת קבוצת הורים יוזמה להקמת בית ספר מונטסורי בעיר.
טל ציגלר, ממייסדות בית הספר: "מדובר במאות משפחות. אנו שואפים להגשים את הקמת בית הספר ופתיחתו כבר בשנת הלימודים הקרובה בספטמבר 2018".
כחלק מפעילויות הקבוצה זכו אנשי אגף החינוך בעירייה לביקור חגיגי, במסגרתו קיבלו משלוח מנות מונטסורי מכ-25 משפחות מהצוות המוביל לקידום היוזמה. המשלוח כלל תרגילים ברוח המונטסורי ללימוד חשבון וקריאת שעון בצורה מסקרנת וחווייתית המאפיינת את הגישה. נציגי הקבוצה, השואפים להגשים את הקמת בית הספר ופתיחתו כבר בשנת הלימודים הקרובה - מצויים בקשר רציף עם אנשי אגף החינוך בעירייה ופועלים איתם בשיתוף פעולה מלאה על מנת להרחיב את אפשרויות החינוך בעיר.
ציגלר מוסיפה: "אנו מאמינים שהחינוך, כמו כל שאר הנושאים סביבנו, חייב להתקדם כדי לא להשאיר את ילדינו מאחור! הגישה המונטסורית מתווה דרך, פדגוגיה וערכים, שנותנים כלי מתקדם ופלורליסטי לפיתוח ושיפור הקשר בין מערך החינוך לילד, במטרה למצות את הפוטנציאל האישי של כל ילד! אנו רואים את ילדינו מתחנכים בדרך הזאת ומאמינים שביחד עם אנשי אגף החינוך של עיריית כפר סבא, שמכבדים ומבינים את הצורך להתקדם, נזכה לשלוח את ילדינו לבתי ספר מונטסורי בעיר שלנו - כפר סבא!".
צילום: רעות הראלצילום: רעות הראל
צילום: רעות הראל
(צילום: רעות הראל)
שם הקבוצה בפייסבוק "החופש להיות – הקמת בי"ס מונטסורי בכ"ס" מונה למעלה מ-1,000 תומכים ובה ניתן להתעדכן על פעילויות הקבוצה והתקדמות היוזמה.
מה זה אומר בית ספר מונטסורי?
הגישה המונטסורית היא גישה חינוכית לילדים המבוססת על מחקריה וניסיונה של הרופאה והמחנכת האיטלקייה מריה מונטסורי (1870-1952). במרכז הגישה המונטסורית עומד הילד ובמסגרתה מותאמת לו תכנית לימודים אישית אשר ביצועה הוא באחריותו.
מרחב הלימוד הגדול מאפשר לכל תלמיד לבחור לעצמו את המשימות והתרגילים ולבצעם, וכיוון שמדובר בתכנית אישית – התלמיד אינו נמצא בתחרות עם חבריו לכיתה, אלא מתקדם בקצב שלו.
הכיתה המונטסורית היא תלת-גילית - 12 תלמידים בכל שכבת גיל, דבר המאפשר גמישות ברמת החומר הנלמד, כך שילדים מתקדמים יכולים ללמוד חומר של שכבה בוגרת יותר והילדים שמעט מתקשים יכולים ללמוד חומר שונה. בכך מאפשרת השיטה לכל תלמיד ללמוד לפי יכולתו, מבלי להיצמד לתכנית שיעור שהוכתבה מראש ושעל המורה להספיק ללמדה. הילד בחינוך המונטסורי חוקר, סקרן, בודק, אחראי על הצלחתו ועצמאי.